Hlavní navigace

Většina spojů Leo Express se kvůli dopadům koronaviru do 23. března ruší

Sdílet

Veronika Němcová 17. 3. 2020

Omezení vnitostátních komerčních spojů Leo Express bude kvůli koronaviru prodlouženo až do pondělí 23. března. To znamená zrušení 75 % všech vnitrostátních komerčních spojů. Minulý týden už byly zrušeny mezinárodní spoje do Polska a na Slovensko.

Celkem tak Leo Express musel snížit počet všech ujetých kilometrů o 81,3 %. Pro období od 24. března budou opatření přijímána operativně. Provizorní provoz se dá stejně jako u jiných českých firem podnikajících v dopravě jako jsou ČSA a Smartwings očekávat do 7. dubna, uvedla firma.

Dopravce bude ve středu jednat online s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem o podmínkách cílené podpory a kompenzací pro všechny dopravce. Aktuální dopady na dopravce jsou podle firmy v řádech stovek milionů korun.

Provozní opatření platná do 23. března 2020

Komerční vlakové spoje jsou omezeny na trasách:

  • 1232 Staré Město u Uherského Hradiště – Praha,
  • 1255 Praha – Bohumín,
  • 1256 Bohumín – Praha a 1241 Praha – Staré Město u Uherského Hradiště ve všední dny.

Omezení o víkendu

  • 1232 Staré Město u Uherského Hradiště – Praha,
  • 1255 Praha – Bohumín,
  • 1228 Bohumín – Praha a 1243 Praha – Staré Město u Uherského Hradiště

Bezpečnostní opatření ve vlacích

Stevardi a strojvedoucí Leo Expres používají ochranné roušky. Dopravce přepraví v tuto chvíli cestující pouze v případě, že mají ústa a nos zakryté rouškou, respirátorem, šátkem, šálou či jiným obdobným způsobem.

Omezen je také prodej cateringu, který probíhá pouze bezhotovostně a není roznášen na místo. K dispozici je k odběru na předem určeném místě, o čemž jsou cestující informováni palubním hlášením. Sortiment nabízených produktů je omezen na trvanlivé a balené potraviny. I z těchto důvodu je na spoji přítomen pouze jeden stevard.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).