Hlavní navigace

Většina rodičů svým dětem spoří. V průměru přes 1000 Kč měsíčně

Sdílet

Téměř každý rodič se snaží svým dětem pomoci s rozjezdem do života. Nejčastěji pak právě financemi, které dítěti předají ve chvíli, kdy se chystá osamostatnit. Na to zajistit své potomky, aby se mohli v pravý čas osamostatnit, myslí drtivá většina dotázaných, kteří žijí v domácnosti s dětmi do 26 let. Vyplynulo to z průzkumu agentury SC&C pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Přibližně 11 % rodičů by si přálo, aby své dítě mohlo vybavit částkou přesahující 500 000 Kč. Průměrně by ale rodiče chtěli dětem dát 310 000 Kč.

Jakou částku chcete dát svým dětem do začátku?
Autor: Raiffeisen stavební spořitelna

Jakou částku chcete dát svým dětem do začátku?

Mediánová částka, kterou by dětem chtěli Češi předat, činí 200 000 Kč. Každý dvacátý rodič však počítá s tím, že si dítě poradí i bez jeho finanční pomoci.

Z těch, co ale plánují svým potomkům nějaké finance předat, spoří 98 % z nich pravidelně nějakou částku. V průměru jde o 1200 Kč měsíčně. Nejvyšší sumy spoří rodiče s čistým měsíčním příjmem nad 30 000 Kč a lidé žijící v Praze.

Formy spoření jsou pak různé. Někteří využívají stavební spoření, jiní spořicí účet nebo investiční životní pojištění. Dále pak rodiče spoří pomocí termínovaných vkladů, podílových fondů a dalších bankovních produktů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).