Hlavní navigace

Lidé s větším příjmem by měli platit vyšší pokuty, myslí si Češi

Sdílet

Jiří Hovorka

Více než polovina českých řidičů (52 %) souhlasí s návrhem, který ještě v době koaličního klidu navrhoval tehdejší ministr dopravy Vít Bárta. Shodně 26 % je určitě a spíše pro to, aby se výše pokuty určovala řidičům v závislosti na velikosti jejich příjmu. Určitě proti návrhu je 15 % lidí, spíše proti pak 17 %, nerozhodnutých je 16 %. Ukazuje to průzkum provedený společností TNS Aisa pro DIRECT Pojišťovnu (1000 respondentů).

Ten zkoumal hlavně dodržování silničních pravidel a vnímání bezpečnosti na českých silnicích. Tři čtvrtiny (73 %) řidičů občas nedodržuje pravidla silničního provozu, více než polovina mužů a žen za volantem (52 %) se přitom považuje za nadprůměrné či velmi dobré řidiče.

Češi jsou na jedné straně sebevědomí a označují se za nadprůměrné či velmi dobré řidiče, ale zároveň přiznávají nezodpovědnost za volantem a porušování pravidel silničního provozu. Překvapením pro nás je, že dle našeho výzkumu se přestupků dopouští stejné procento mužů i žen, říká Ján Čarný, generální ředitel DIRECT Pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).