Hlavní navigace

Chcete podnikat a vyvážet do zahraničí? Pomohou vám bezplatné semináře

Sdílet

Jak vyvážet do zahraničí, zvýšit svou konkurenceschopnost a najít uplatnění na zahraničním trhu? Na tyto otázky by vám měla pomoci odpovědět série osmi proexportních seminářů, které bude v jednotlivých regionech pořádat Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu

Projekt odstartuje 15. června seminářem v Karlových Varech

Pro dlouhodobé zajištění prosperity tuzemského hospodářství je nezbytné, aby se české firmy při vývozu neorientovaly jen na země EU, ale aby se svými výrobky a službami více zaměřily i na perspektivní mimoevropské trhy typu Indie, Číny, Argentiny, Brazílie nebo Ruska, uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek s tím, že pro udržení konkurenceschop­nosti je třeba se zaměřit na výrobky a služby s přidanou hodnotou, jako jsou nanotechnologie, biotechnologie, potravinářství, ale také chemicko-technologický průmysl nebo informační technologie.

Během semináře se tak na konkrétních příkladem můžete dozvědět rady, jak postupovat v exportu při volbě teritoria, výběru a oslovení potenciálních odběratelů, jak vybírat marketingové nástroje a realizovat marketingové aktivity.

Přední čeští odborníci účastníky seminářů seznámí mj. s  existujícími formami podpory českého vývozu ze strany Hospodářské komory ČR, státu a dalších institucí, včetně možností financování exportu státem i soukromým sektorem. Získají rovněž informace o dokumentech potřebných pro vývoz mimo země EU a samozřejmě také informace o charakteris­tikách  českého exportu, jeho teritoriálním a oborovým zaměřením. Na seminářích kromě expertů Hospodářské komory České republiky vystoupí rovněž zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, agentury CzechTrade, České exportní banky a Exportní garanční a pojišťovací společnosti, a.s. (EGAP), uvádí zpráva Ministerstva průmyslu a obchodu.

Projekt pak vyvrcholí zářijovou konferencí v Praze, která zhodnotí na základě nasbíraných poznatků perspektivu českého vývozu.

Máte-li zájem, můžete se na bezplatné semináře hlásit na vojackova@komo­ra.cz a informace hledat na stránkách Hospodářské komory.

Semináře se budou konat:

  • 15.6. 2011  Karlovy Vary,  hotel Thermal               
  • 16.6. 2011 Jihlava,  hotel Gustav Mahler               
  • 21.6. 2011 Plzeň,  sídlo krajské Hospodářské komory (Teslova 3,Plzeň)           
  • 23.6. 2011  Brno, sídlo regionální Hospodářské komory Brno       

V září pak proběhnou další semináře ve městech:

  • Hradec Králové     
  • Ostrava         
  • Olomouc       
  • Zlín             

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).