Hlavní navigace

Většina lidí cestuje po Evropě bez pojištění. Co se jim může stát?

Sdílet

Více než polovina Čechů (54 %) zastává názor, že pokud cestují po Evropě, bohatě si vystačí jen s kartičkou zdravotní pojišťovny a cestovní pojištění tudíž není potřeba. Vyplynulo to z průzkumu Direct pojišťovny.

Pravda je ale taková, že zmíněná kartička nepokryje veškeré náklady na lékařské ošetření. Platí sice ve všech státech EU, Norsku, Švýcarsku, Lichtenštejnsku a na Islandu, ale kryje pouze náklady lékařsky nezbytné zdravotní péče v lékařských zařízeních zapojených do systému státní zdravotní péče. Jinak řečeno, ze zákona máte nárok na nezbytnou lékařskou péči za stejných podmínek, jako pojištěnec daného státu. Což v praxi často znamená, že si stejně jako místní, budete muset připlatit, upozorňuje produktová manažerka Direct pojišťovny Simona Kuldová.

Někteří dotázaní řeší situaci pojištěním k platební kartě, které jim platí třeba i celý rok. V 53 % případů už pak lidé další připojištění neřeší a spoléhají se na platební kartu. U tohoto pojištění ale mohou být limity nižší než u klasického cestovního pojištění. Často navíc nenabízí možnost připojištění náročnějších sportů apod.

Vždycky je proto nutné si pečlivě pročíst podmínky pojištění a zvážit nejvhodnější variantu. O tématu cestování bez pojištění jsme psali ve článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 3. 2018 23:16

    Renata (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Jsou to blázni, my se pojišťujeme ať vycestujeme kamkoli obzvlášť s dětmi...vždyť pojištění stojí pár stovek,tak tomu moc nerozumím...vy­užíváme pojištění od naší zdravotní pojišťovny ozp a jsme spokojeni je krátkodobé a cenově velmi výhodné. Opravdu by mě nenapadlo, odcestovat bez pojištění. Někteří by měli občas zapnout mozek..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).