Hlavní navigace

Většina Čechů si myslí, že za 5 let budou osobní účet spravovat primárně přes mobil

Sdílet

V současné době používá aplikaci v mobilu k přístupu do bankovního účtu pouze 22 % Čechů. Podle průzkumu, který realizovala agentura STEM/MARK pro Air Bank si ale 59 % respondentů myslí, že za 5 let bude bankovní aplikace naopak dominovat.

Dotázaní také očekávají, že případné spravování osobního účtu přes pobočku banky budou lidi využívat minimálně. V současné době převládá internetové bankovnictví, které používá 91 % Čechů. Pobočku kvůli správě účtu navštíví 38 % lidí.

O tom, že nejběžnější formou zůstane právě internetové bankovnictví, je přesvědčeno 80 % dotázaných. Pouze 14 % respondentů si myslí, že nejčastějším způsobem, jak obsluhovat svůj osobní účet, bude návštěva pobočky banky.

Pokud už lidé bankovní aplikaci využívají, je to nejčastěji proto, že je pro ně snadnější využít mobil či tablet na rozdíl od počítače (75 %). Kromě toho 36 % tuto možnost vnímá jako nejrychlejší přístup k účtu a pro 31 % představuje mobilní aplikace rychlejší ovládání.

Ti, co tuto možnost naopak nevyužívají, se nejčastěji obávají o bezpečnost takových aplikací (39 %). Nebo jsou již navyklí ovládat svůj osobní účet jinak (33 %). Obavy o bezpečnost obvykle plynou ze dvou důvodů. Někdo se bojí, že telefon ztratí a k jeho účtu se pak dostane někdo cizí. Přihlášení do mobilní aplikace ale vyžaduje heslo a bez něj se do aplikace nikdo nedostane a platbu neprovede. Druhou obavou bývá útok na aplikaci zvenčí a její prolomení. Ani o to se není třeba strachovat, protože bankovní aplikace jsou dnes vysoce technologicky a funkčně zabezpečené, dodává Jan Čeřovský, manažer mobilního bankovnictví Air Bank.

Kromě toho 19 % dotázaných uvedlo, že v mobilním telefonu nemá internet a 17 % respondentů nevlastní chytrý telefon.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 8. 2016 8:58

    Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

    To jde v drtivé většině už dnes. A u některých bank je M-IB velmi propracovaný. Ale nedělám to, protože k tomu potřebuju klid a soustředění. A to zpravidla někde ve výtahu nebo na parkovišti s mobilem v ruce není ideální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).