Hlavní navigace

Většina Čechů rekonstruuje bydlení jednou za 10 let. Nejčastěji z vlastních zdrojů

Sdílet

K rekonstrukci motivuje Čechy v polovině případů přílišná zastaralost vybavení nebo jeho opotřebovanost. Od změny si pak slibují především úsporu energií a vylepšení interiéru. Vyplynulo to z průzkumu finanční skupiny Wüstenrot.

Víte než třetina dotázaných je ochotna investovat mezi 100 000 Kč – 300 000 Kč. Inspiraci pak hledají i na sociálních sítích. Rekonstrukce se nejčastěji týká obývacího pokoje, dětského pokoje, kuchyně, koupelny či ložnice. Téměř pětina (18 %) dotázaných řeší přestavbu svého bydlení jednou za 5 let. Jedná se o skupinu lidí, která hledí na trendy a snaží se udržovat interiér i exteriér s dobou, doplňuje David Krček, produktový manažer stavební spořitelny Wüstenrot. Okolo 17 % dotázaných řeší rekonstrukci až s příchodem nebo odchodem dětí. O něco méně Čechů (16 %) do interiéru menšími ani většími úpravami nezasahuje. Pouze ho udržují podle jejich představ, které si splnily hned na začátku.

Případnou rekonstrukci pak lidé ve 28 % případů financují úvěrem ze stavebního spoření. Pro 38 % Čechů nejsou finance problém a platí si vše sami. Dalších 25 % dotázaných by si vzalo hypoteční úvěr a každý 16. by si půjčil od přátel.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 10. 2017 13:32

  rekonstrukter (neregistrovaný) 193.86.30.---

  Mi povidejte ... ja patrim do te skupiny, ktera chce rekonstruovat tak 1x za 10 let, klidne bych mozna vydrzel i dele, manzelka ovsem patri do skupiny rekonstruovat kazdych 5 let ... rek bych, ze tento problem bude ve vice manzelstvi ;-))) Momentalne sme 5 let po rekonstrukci a uz to na manzelku prislo :-/ ... to zase bude paaaalka ...

 • 6. 9. 2018 21:04

  Markuss (neregistrovaný) 89.24.209.---

  Já, když jsem se chystal na rekonstrukci mého menšího bytečku v centru Prahy, tak jsem si nejdříve nechal udělat vizualizaci bytu od http://aramova.cz/ , díky níž jsem měl pak jednodušší výběr nábytku i doplňků v obchodech ;-) Určitě bych to všem lidem, které něco podobného čeká, doporučil!

 • 30. 10. 2018 0:11

  Ivan N. (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Díky za článek. Jojo, já rekonstrukci našeho rodinného domku také financoval z vlastních zdrojů.. Musím říct, že to nebylo nijak jednoduché, spíše naopak. Jednu dobu jsem díky rekonstrukci na tom byl finančně tak špatně, že jsem si nemohl ani dovolit pronájem lešení od https://www.scaserv.cz/ Nicméně nakonec vše dobře dopadlo a už druhým rokem bydlíme v hezky opraveném rodinném domku. :-)

 • 9. 12. 2018 6:00

  bez přezdívky

  My máme za sebou první rekonstrukci bytu a doufám, že budeme mít pauzu minimálně 10 let. Bylo to dost náročné a to nám to celé dělal http://www.pwinterier.cz/ a i tak to pro mě bylo psychicky náročné. Teď ale musím uznat, že jsem rád, že jsme do toho šli, protože jsem byt ani nemohl poznat. Je to úžasná proměna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).