Hlavní navigace

Většina Čechů nakupuje ve slevách a výprodejích. Chtějí ušetřit v rodinném rozpočtu

Sdílet

Většina Čechů (54 %) preferuje nakupování ve výprodejích či skrze různé slevové akce, aby tak ušetřili peníze z rodinného rozpočtu. Vyplynulo to z průzkumu společnosti KRUK.

Ve výprodejích a slevách nakupuje 56 % žen a 52 % mužů. Ve většině případů se jedná o osoby ve věku 35 – 55 let (61 %). Naopak starší lidé ve věku 45 – 65 let nakupují ve slevách výrazně méně (48 %).

Většinou nakupují ve slevách nezaměstnaní. Nejvíce pak lidé z Východních Čech (61 %) a Jižních Čech (46 %). Češi velmi rádi nakupují ve slevách či výprodejích a často jsou k tomu i nuceni svojí finanční situací. Slevové akce vyhledávají ve větší míře nezaměstnaní a zadlužení lidé, říká Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Ti, kteří nevyhledávají přímo slevy, šetří tím, že nakupují například v hypermarketech a na tržnicích, kde jsou ceny nižší než v menších obchodech. K takovému nakupování se hlásí 29 % dotázaných. Volba místa k nakupování souvisí s životním stylem, bydlištěm i ekonomickou situací. V hypermarketech a na tržnicích přitom nakupují nejvíce respondenti, kteří svoji finanční gramotnost hodnotí jako základní či vyšší, doplňuje Markéta Kolářová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2019 21:18

    Alča L. (neregistrovaný) 2a02:768:9309:----:----:----:----:----

    Myslím si, že nakupování v hypermarketech nesouvisí jen s nižšími cenami, ale taky s větším výběrem zboží. Já mám třeba nejradši Lidl, a to hlavně kvůli těm jejich zajímavým týdnům, protože mám příležitost uvařit něco jiného než obvykle a pochopitelně taky nakoupit za dobrou cenu. Kdyby vás zajímalo, co bude v nabídce příští týden, tak můžete mrknout tady: https://www.letakomat.cz/lidl/aktualni-letak-od-pondeli-21-01-2019/ :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).