Hlavní navigace

E.ON spustil aplikaci, která spočítá úsporu při užívání solární energie

Sdílet

Společnost E.ON spustila novou aplikaci s názvem E.ON Solar. Ta je určena k tomu, aby zájemcům o solární energii spočítala a navrhla, jak nejlépe tuto energii využít v rodinném domě.

Po zadání adresy aplikace spočítá a navrhne nejvhodnější možnosti pro solární ohřev vody a výrobu elektřiny z fotovoltaických panelů. Součástí je i cena, výše ročních úspor nákladů na energie a finanční návratnost celého systému. Kromě toho aplikace navrhne parametry pro malou solární elektrárnu včetně varianty s akumulací vyrobené elektrické energie.

Aplikace čerpá data o domě z katastru nemovitosti a z map společnosti Google. V rámci zadávání dat ale můžete výpočet zpřesnit zadáním dalších údajů, jako:

  • počet obyvatel domu,
  • obvyklé měsíční platby za elektřinu.

Na všechny dodávané technologie je možné čerpat podporu v rámci dotací Nová zelená úsporám. Díky tomu se návratnost do solárních technologií velmi zkracuje, říká Michaela Trávníčková ze společnosti E.ON.

V případě zájmu o nabízenou variantu pak skrze formulář kontaktujete společnost pro podrobnější kalkulaci. Případnou žádost o dotaci s vámi E.ON rovněž vyřídí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).