Hlavní navigace

Včasnou jízdenku nově pořídíte i na cestu do Belgie či Francie

Sdílet

České dráhy nově prodávají včasné jízdenky Evropa i pro jízdy do Francie a Belgie. Dopravce rozšířil spolupráci se zahraničními partnery, takže na eShopu ČD můžete koupit Včasné jízdenky na DB IC Bus z Prahy do Paříže nebo na vlakové spoje z Prahy do Bruselu.

Novinkou v nabídce Včasných jízdenek Evropa je prodej jízdenek na spoje ICE International z Frankfurtu nad Mohanem a Kolína nad Rýnem do Liege a Bruselu. Přímé jízdenky lze zakoupit pro cesty z obvyklých mezinárodních stanic v celé České republice pro 1. i pro 2. třídu, popisuje zpráva dopravce s tím, že při odjezdu rychlíkem vyšší kvality Egrensis po šesté hodině ráno z Prahy do Chebu a dalšími spoji přes Norimberk a Frankfurt nad Mohanem přijedete do Bruselu v půl šesté odpoledne, tedy za přibližně 11 hodin. Podstatnou část cesty přitom strávíte v rychlovlacích ICE. Cena jízdenky bez rezervací začíná na 580 Kč.

Za odobné jízdenky z Plzně (přes Cheb) nebo z Ústí nad Labem (přes Děčín) zaplatíte od 524 Kč. V 1. třídě můžete jízdenku Praha – Brusel přes Cheb a Norimberk koupit od 1076 Kč.

Další novinkou je autobusový spoj DB IC BUS z Prahy do Paříže. Autobus odjíždí od pražského hlavního nádraží po druhé hodině odpoledne a přijíždí do Paříže na Porte Maillot  druhý den ráno v půl sedmé. Cena jízdenky začíná na 524 Kč.

Včasné jízdenky Evropa České dráhy prodávají do destinací v 10 státech Evropy. Nejnižší cenu zaplatíte při nákupu s velkým předstihem (dle cílové destinace 60 až 90 dní před odjezdem). Jízdenky se váží na konkrétní přeshraniční spoj mezi ČR a sousední zemí a nemůžete je vrátit ani vyměnit. Prodej jízdenek končí zpravidla 1 den před odjezdem nebo po vyprodání daného kontingentu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).