Hlavní navigace

Inovované životní pojištění nabízí opakovakované plnění a krytí nových rizik

Sdílet

Pojišťovna MetLife inovovala své investiční životní pojištění FairLife. Mělo by nabídnout větší flexibilitu, možnosti průběžných změn a volitelná připojištění.

Mezi novinky patří přepracované pojištění trvalých následků úrazu nabízí progresi 850 % a tzv. paměť, kde se pro výpočet progrese u případné druhé a další pojistné události sčítají procentuální ohodnocení z předchozích úrazů. Dále například inovovaná dětská pojištění (nově rizika invalidita a snížená soběstačnost dítěte a asistenční služby), dvojnásobné plnění za úraz dítěte během školních prázdnin či slevy (sleva do 30 % v rámci pojištění spojených životů, odměna za věrnost, sleva do 10 % za pevnou pojistnou částku pro případ smrti hlavního pojištěného nebo program MetLife Fair, který odměňuje nekuřáky, osoby pravidelně absolvující preventivní lékařské prohlídky a všechny s méně rizikovým/nemanuálním povoláním).

Pojistit je možné maximálně sedm osob včetně dětí, délku pojištění můžete nastavit individuálně, stejně jako klesající pojistnou částku pro tzv. velká rizika, jako jsou smrt, invalidita, trvalé následky úrazu nebo závažná onemocnění.

Pojišťovna také představila nový nástroj s názvem Opce určený hlavně mladším klientům, kteří počítají s tím, že si budou chtít v budoucnu upravit pojistnou částku u vybraných krytí například kvůli hypotéce nebo dalším dětem. Pojišťovna umožní její navýšení bez nového zkoumání zdravotního stavu.

K pojištění závažných onemocnění přibyly také závažné komplikace cukrovky. U téže pojistky je nově možná opakovaná výplata plnění například u recidivy onkologických onemocnění. V případě diagnózy a vyplacení pojistného plnění za závažné onemocnění
pojištění nezaniká, ale pokračuje dále, a pokud v budoucnu dojde k výskytu onemocnění nového, plnění opět vyplatíme, ať už spolu daná onemocnění souvisí nebo ne,
vysvětlil Martin Švec, produktový ředitel MetLife.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).