Hlavní navigace

V České republice se moc nedobrovolničí. Lidé by na to chtěli placené volno

Sdílet

Dobrovolnické práce Čechům příliš blízké nejsou. Zapojuje se do nich pouze 15 % populace, což je nejnižší podíl ze 34 zemí srovnávaných v rámci globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad.

Čechy jednoznačně motivují peníze. Pokud by dostali na dobročinné aktivity placenou dovolenou, zapojilo by se do nich 67 % z nich. I když dobrovolnickou práci považuje za důležitou 51 % českých zaměstnanců, jen málokdo je ochoten jí skutečně věnovat svůj čas. Zaměstnanci jsou vesměs toho názoru, že by na veškeré dobrovolnické aktivity měli dostat placené volno od svého zaměstnavatele. Tento názor přitom nepanuje jen v ČR, říká Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky společnosti Randstad. Pouze 7 % českých zaměstnanců ovšem od svého zaměstnavatele placené volno na dobrovolnickou práci ve prospěch nějaké charitativní činnosti či organizace dostane. Dalších 8 % respondentů pak uvedlo, že v rámci pracovní doby vykonávají dobrovolnickou práci pro organizaci vybranou zaměstnavatelem.

Globálně se aktivně do dobročinných činností ve svém volném čase zapojuje 34 % respondentů našeho průzkumu. V případě poskytnutí placeného volna by se jejich podíl zvýšil na 73 %.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).