Spočítejte si...

Zavřít

V Čechách je o další bankomat na Bitcoiny více. Kde ho najdete?

V Ostravě (obchodní dům s luxusním nábytkem Home Interier) bude zítra uveden do provozu další bankomat pro výběr elektronické měny Bitcoin. Na Moravě půjde o první takový bankomat. V Čechách lze už tuto měnu zakoupit v Plzni a Praze. Informaci přinesla ČTK.

Přístroj pro Ostravu by měl být navíc vybaven novou funkcí, která kromě směny umožňuje objednávku a platbu za různé zboží Bitcoiny. Zákazník tak bude moci na tomto automatu objednat  například zlato, nebo jakékoliv další produkty a zaplatit za ně Bitcoiny. Prodejce platbu obdrží během 30 minut a může zboží zákazníkovi ihned odeslat ze skladu. Celá transakce mezi zákazníkem a prodejcem se odehrává bez účasti jakékoli banky, popsal pro ČTK novinku Martin Pilař,ředitel spoleřčnosti Bitcomp, která bankomaty provozuje.  

Více o měně Bitcoin si můžete přečíst v článcích Bitcoin: vkladomat, platby a spekulace. Kam směřuje?Může se Bitcoin stát měnou budoucnosti?

Americký S&P500 pokořil hranici 2000 bodů. Čeká nás na burzách návrat do minulosti? Náklady na běžný účet výrazně klesly        
Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
27. 8. 2014 14:12 Nový

Čechy?

Může mi p. Klimánková vysvětlit, kdy že došlo k rozšíření Čech o Moravu a Slezsko? Naposledy, co jsem to zjišťoval, byla Ostrava na pomezí Moravy a Slezska, ale s Čechami společného naštěstí nic neměla. Došlo snad k nějaké anexi, o které se veřejně nemluví?