Hlavní navigace

Více sociálních dávek bude v poukázkách. Cigarety nebo alkohol si za ně nekoupíte

Sdílet

Arsen Lazarevič 29. 8. 2014

Stát uvažuje o tom, že by více sociálních dávek vyplácel formou poukázek, především u dávek pro pomoc v hmotné nouzi. Mělo by se tak předejít tomu, aby lidé utráceli dávky za cigarety nebo alkohol: Opatření má napomoci tam, kde by dávka mohla být nebo je používána k jinému účelu, než byla poskytnuta, tedy k zajištění základních životních podmínek, uvedla mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

Úřad práce proto uzavřel nové smlouvy s dodavateli poukázek: Jedním z rozhodujících kritérií při výběru společností, které nám poukázky dodávají, byla co nejširší síť jejich obchodních partnerů, u nichž je možné stravenkami platit, včetně garance této sítě. V praxi to tedy znamená, že ji nebudou moci omezovat, uvedla generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková.

Analytici však upozorňují, že poukázky se na černém trhu prodávají za 70–80 % hodnoty, po jejich prodeji se tak lidé k cigaretám nebo alkoholu bez problémů dostanou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2014 11:47

    dag (neregistrovaný) 178.77.216.---

    Pokud si vláda myslí, že se tímto způsobem něco změní, tak jsou na velikém omylu - všichni, kteří dostanou poukázky, tak je okamžitě promění se ztrátou u nějakého šmejda za peníze!!! Opět se tím rozjede další byznys,to je nad slunce jasné !!!! Myslím , že je na čase, aby se prostě dávky vydávaly tak, že se při placení poukázkou musíš prokázat průkazem /S-Karty/,pokud si někdo myslí, že je tím diskriminován, tak ať si pro žádné poukázky nechodí - je to jednoduché, jako facka !! I Tak se nezamezí tomu, aby se s tím kšeftovalo, ale bude to poněkud těžší !!! V dohledné době jistě vláda ustanoví komisi, která to vymyslí /za slušné peníze/, aby to dokurvila - všude sedí naprosto nekompetentní lidé, tak se nemůžeme divit,že vždy přijdou s něčím, co je na píču !!!! Kdyby zvedli svoje prdele od stolů a šli se podívat, jak to vypadá v reálu, tak mohou něco rozumného udělat, ale od stolu na ministerstvu neví o životě ani prd, natož, jak se dá s pokázkama kšeftovat !!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).