Spočítejte si...

Zavřít

Útoků na mobily a tablety přibývá. Lidé jsou neopatrní

Útoků na mobilní telefony a tablety přibývá. Za celý loňský rok bylo ohroženo o třetinu více mobilních telefonů a tabletů než v roce předchozím a letošní skutečnost tento trend jen potvrzuje. Nedávno se například znovu objevily podvodné emaily, které se tváří jako přeposlaná MMS zpráva.

Průzkumy ale ukazují, že za většinou těchto problémů stojí pouze neznalost a nezodpovědnost uživatelů těchto zařízení. Podle analýzy společnosti Gartner neprojde aktuálně až 75 % mobilních aplikací bezpečnostními testy. Na trhu je navíc i velké množství nových levných mobilních telefonů, které nevyhovují bezpečnostním standardům.

Online a mobilní bankovnictví je nejcitlivější částí našeho chování v mobilním světě. Špatným používáním však lze znehodnotit jakkoli dobrý bezpečnostní systém.
Přitom dle odborníků stačí dodržovat jen několik jednoduchých pravidel. V první řadě neposkytujte své přístupové údaje nikomu dalšímu. Na mobilech a tabletech používejte vždy antivirovou ochranu a pečlivě zvažujte jaké aplikace a obsah stahujete a jestli se jedná o důvěryhodný zdroj, uzavírá Tomáš Varhol ze Sberbank.

Zneužití svých osobních údajů také můžete předejít, když se do bankovnictví nebudete připojovat na nezabezpečených veřejných WiFi sítích. Vysledování takovéto komunikace a následné zneužití přístupových údajů totiž není příliš složité.

Pomoc nezaměstnaným: Úřad práce jim zaplatí az úklid vaší domácnosti Podomním prodejcům podléhají tisíce lidí        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 12. 2015 17:26 Nový

Nemaji sanci

celé vlákno

Dokud pouzivaji "platformy" jako Android, tak nemaji sanci na jakoukoli bezpecnost, protoze je to tak zamerne navrzene. No hlavne ze je to levne a je na to hodne "aplikaci" :-)

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
11. 12. 2015 10:24 Nový

Re: Nemaji sanci

celé vlákno

to ale prave neni na skodu. To mate stejne jako s autem, kdyz si koupite nove auto za 200 tisic, take vite, ze neni nikterak bezpecne a ze proste je urceno na jizdu po meste. Stejne je to s Androidem, na bezne uzivani je to vyhodne prave proto, ze je to levne a muze to pouzivat masa lidi za par korun. Pokud chcete poradne zabezpecni nebo pouzivat mobil se specialnimi aplikacemi pak si priplatite za vyssi level.