Hlavní navigace

Útoků na mobily a tablety přibývá. Lidé jsou neopatrní

Sdílet

Útoků na mobilní telefony a tablety přibývá. Za celý loňský rok bylo ohroženo o třetinu více mobilních telefonů a tabletů než v roce předchozím a letošní skutečnost tento trend jen potvrzuje. Nedávno se například znovu objevily podvodné emaily, které se tváří jako přeposlaná MMS zpráva.

Průzkumy ale ukazují, že za většinou těchto problémů stojí pouze neznalost a nezodpovědnost uživatelů těchto zařízení. Podle analýzy společnosti Gartner neprojde aktuálně až 75 % mobilních aplikací bezpečnostními testy. Na trhu je navíc i velké množství nových levných mobilních telefonů, které nevyhovují bezpečnostním standardům.

Online a mobilní bankovnictví je nejcitlivější částí našeho chování v mobilním světě. Špatným používáním však lze znehodnotit jakkoli dobrý bezpečnostní systém.
Přitom dle odborníků stačí dodržovat jen několik jednoduchých pravidel. V první řadě neposkytujte své přístupové údaje nikomu dalšímu. Na mobilech a tabletech používejte vždy antivirovou ochranu a pečlivě zvažujte jaké aplikace a obsah stahujete a jestli se jedná o důvěryhodný zdroj, uzavírá Tomáš Varhol ze Sberbank.

Zneužití svých osobních údajů také můžete předejít, když se do bankovnictví nebudete připojovat na nezabezpečených veřejných WiFi sítích. Vysledování takovéto komunikace a následné zneužití přístupových údajů totiž není příliš složité.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).