Hlavní navigace

Úroky u hypoték začínají růst. Už za měsíc to navíc bude bez brzdy

5. 9. 2018

Sdílet

Imunita hypotečních sazeb vůči navyšování sazeb na mezibankovním trhu skončila, ukazuje to analýza společnosti GOLEM FINANCE. Pro zvýšení úroků se v srpnu rozhodla Hypoteční banka a ČSOB, MONETA Money Bank, UniCredit Bank a Oberbank. 

Průměrná nabídková sazba hypoték do 70 % LTV tak v srpnu vzrostla z červencových 2,51 na 2,58 %, u osmdesátiprocentních hypoték došlo k růstu o šest setin na 2,6 procenta. Úvěry nad 80 % LTV zdražovaly méně.

V září očekává Golem pokračující dvojí přístup poskytovatelů hypoték. Některé banky zdraží, některé však s růstem sazeb počkají a pokusí se vytěžit potenciál zvýšené poptávky po úvěrech související s novou regulativou ČNB. Tento přístup bylo vidět i na začátku tohoto týdne, kdy Komerční banka oznámila zvýšení sazeb a Air Bank naopak sazby snížila.

Nejpozději v říjnu však očekáváme, že začnou zdražovat i banky držící sazby dole a výsledkem bude nárůst tržních průměrů zhruba na tříprocentní úroveň (úvěry do 80 % LTV), resp. 3,5% úroveň u hypoték nad 80 % LTV, říká Libor Ostatek, ředitel GOLEM FINANCE.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).