Hlavní navigace

Na změnu zaměstnání je ideální doba. Mnoho Čechů toho využívá

Sdílet

Stále ještě rekordně nízká nezaměstnanost motivuje řadu Čechů k tomu, aby se poohlédli po jiném zaměstnání. Vede je k tomu také relativně nižší plat ve srovnání se západní Evropou. Výše platu je totiž pro většinu stále rozhodujícím faktorem. Případné benefity jsou až druhořadé.

O změně práce aktuálně uvažuje 57 % českých zaměstnanců. Nejvíce lidem vadí nízký plat (23,5 %), dojíždění (12,5 %) a stereotyp (11,5 %). Naopak ke změně by je přimělo zejména vyšší finanční ohodnocení (56,5 %). Vyplynulo to z průzkumu agentury Rondo Data.

Co se vám nelíbí v současném zaměstnání?
Autor: Rondo data

Co se vám nelíbí v současném zaměstnání?

O změně práce podle našeho průzkumu aktuálně uvažuje téměř 60 % zaměstnanců a v horizontu týdnů se jich chystá změnit zaměstnavatele téměř 13 %, informuje Tomáš Kučera, jednatel Rondo Data.

Současní zaměstnavatelé a HR manažeři tak musí řešit hned dva problémy. Jak sehnat další zaměstnance, a jak udržet a motivovat ty stávající.

Ke změně práce české zaměstnance nejvíce motivuje vyšší finanční ohodnocení (56,5 %), flexibilnější pracovní doba (7 %), zajímavější nefinanční benefity jako je služební automobil pro soukromé účely, dovolená navíc či možnost neplaceného volna (6 %), kratší dojíždění do práce (5 %) nebo zajímavější pracovní náplň (4,5 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).