Hlavní navigace

Úřad práce vás naučí i jak se připravit na výběrové řízení

Sdílet

Úřad práce ČR může pomoci nejen při shánění práce, ale poskytuje i kariérové poradenství. Pokud budete potřebovat toto poradenství využít, je potřeba se dostavit na kontaktní pracoviště úřadu v jakémkoli městě či obci a proškolený zaměstnanec vám jej poskytne.

V první linii pracují poradci pro zprostředkování. Ti jsou v pravidelném a dlouhodobém kontaktu s uchazeči o zaměstnání. Mají za úkol poskytnout základní služby spojené se zprostředkováním vhodného zaměstnání. A v případě potřeby vás nasměrují na dalšího specialistu, například do INFOcentra ÚP ČR.

Právě tato místa budou tím pomyslným rozdělovníkem pro všechny příchozí klienty. Lidé už tak nebudou muset obcházet hned několik kanceláří či přepážek, aby zjistili, za kým s konkrétní věcí jít. Informační pracovníci je nasměrují během prvního kontaktu, umožní jim samoobslužné vyhledávání volných pracovních míst, zkontaktují zaměstnavatele a celkově jim tak usnadní komunikaci s úřadem, říká Vojtěška Nezvalová, vedoucí Oddělení zprostředkování a poradenství Generálního ředitelství ÚP ČR.

Ve druhé linii nabízí úřad kariérové poradenství a setkáte se tu se specialisty. Toto poradenství se odehrává především v Informačních a poradenských střediscích (IPS) a Job Clubech. IPS jsou určeny primárně pro budoucí studenty středních škol. Job Cluby jsou určeny všem a naučí vás tu, jak napsat strukturovaný životopis, jak se připravit na výběrové řízení, napsat inzerát, odpovědět na něj a jak komunikovat s lidmi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).