Hlavní navigace

Úřad práce spouští pilotní program nových online vzdělávacích kurzů

Sdílet

Lenka Kašparová 29. 3. 2021

Úřad práce ČR rozjíždí za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí nový on-line poradenský program. Zatím funguje jen v pilotním režimu v Pardubickém kraji. Program je postavený na bezplatné vzdělávací platformě Open P-TECH. Služba uchazečům o zaměstnání nabízí e-learningový kurz doplněný konzultacemi s poradcem. Uchazeči se díky němu naučí, jak efektivněji hledat práci, vystupovat při přijímacích pohovorech, zacházet s osobními financemi nebo si rozšířit znalosti pracovního práva. Zkušební provoz na Pardubicku potrvá od konce března do 30. června 2021, poté bude vyhodnocen a případně se rozšíří do celé republiky.

Omezení, která přináší současná epidemie, jen urychlila to, co by stejně muselo přijít. Digitalizace služeb Úřadu práce ČR je nezbytná, abychom mohli efektivně čelit výzvám na trhu práce, které v 21. století neodvratně přijdou. Zkušenosti z předchozích měsíců teď úřad promítne i do oblasti on-line poradenství, říká Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí.

Do programu může vstoupit až stovka klientů z Pardubicka. Kurz bude rozčleněn do tří částí zaměřených na finanční a občanskou gramotnost a tzv. měkké dovednosti (soft skills). Na závěr pak účastníci kurzu absolvují test, aby prokázali úroveň získaných znalostí. V uplynulých dnech jsme oslovili první vytipované uchazeče o zaměstnání a v průběhu příštího týdne zahájíme pilotní provoz, upřesňuje Petr Klimpl, ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Pardubicích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2021 14:18

    Leonos

    Tohle je určitě velmi důležitá zpráva, ale přesto: Všimli jste si už, že zemřel Petr Kellner? Myslím, že nejbohatší Čech tak trochu dělal i do osobních financí... Air bank, Home Credit...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).