Hlavní navigace

Česká bankovní asociace mění vizuály. Přidává diskuzní pořad a čtrnáctideník

Sdílet

Lenka Kašparová 26. 3. 2021

Česká bankovní asociace (ČBA) mění svoji vizuální identitu a spouští nové formáty komunikace zaměřené na širokou veřejnost. Jedná se především o pravidelný čtrnáctidenní newsletter ČBA NEWS a diskusní pořad ČBA FOCUS, který se bude věnovat aktuálním tématům nejen na bankovním trhu. V budoucnu budou následovat další projekty.

Česká bankovní asociace reprezentuje tuzemské banky, a proto s nimi musí držet krok. Musí být moderní, dynamická a otevřená nejen bankám, ale i veřejnosti. Tyto důvody byly hlavním impulzem, proč jsme se rozhodli změnit naši vizuální identitu a začít komunikovat také s veřejností, uvedla Monika Zahálková, výkonná ředitelka České bankovní asociace.

Nové logo ČBA vychází z toho předchozího, je však jednobarevné. Vzniklo ve třech variantách podle jazykových mutací – české, anglické a dvojjazyčné. Nová vizuální identita se v dohledné době promítne i do vzhledu webových stránek ČBA, které projdou úpravou také v souvislosti s realizací projektu nového portálu ekonomicko-bankovních statistik BASTA a s rozšířením a restrukturalizací finančně-vzdělávacích aktivit ČBA.

Čtrnáctidenní newsletter ČBA NEWS vychází už od ledna 2021. Najít zde můžete informace o aktivitách České bankovní asociace, novinky z bankovního světa, informace o nových zákonech či předpisech, které jsou v jednání. Součástí každého vydání je také detailní rozbor tématu, jenž je aktuální a o němž se právě mluví. Jedna z pravidelných rubrik je věnována i finančnímu vzdělávání. Přihlásit se k odběru můžete na stránkách ČBA.

ČBA FOCUS se také zaměřuje na aktuální témata z oblasti finančnictví. Hosty pořadu jsou zástupci nejen finančního sektoru, ale i politici a další osobnosti, které mají k diskutovanému tématu co říct. Pořad vychází vždy poslední pátek v měsíci. První díl vyšel koncem února a byl věnován digitalizaci České republiky. Další díl pořadu ČBA FOCUS vyjde už dnes, v pátek 26. března. Tématem jsou tentokrát rostoucí ceny nemovitostí a rekordní prodeje hypoték. Pořad moderuje Daniela Písařovicová a pozvání k diskuzi přijali: Miroslav Singer (hlavní ekonom Generali CEE Holding a bývalý guvernér ČNB), Milan Roček (spoluautor projektu CenováMapa.org) a Vladimir Staňura (hlavní poradce ČBA).

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).