Hlavní navigace

Uniqa nově nabízí povinné ručení s cenou podle ujetých kilometrů

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 10. 2017

Od října si mohou zákazníci v pojišťovně UNIQA sjednat povinné ručení, u něhož se pojistné odvíjí podle jejich ujetých kilometrů. Služba předpokládá do vozu montáž palubní jednotky se systémem SafeLine Easy, která načítá ujeté kilometry.

Sváteční řidiči, kteří najedou do 8000 km ročně zaplatí s tímto produktem podle zprávy pojišťovny o čtvrtinu méně, než by jinak činila jejich běžná sazba pojistného. Další slevy se vztahují na limity do 12 000 km (20 %), 16 000 km (15 %) a do 20 000 km (10 %).

Naopak řidiči s nájezdem nad 30 000 kilometrů ročně musí počítat s vyšší sazbou, protože je-li vozidlo v provozu každý den, je také riziko nehody mnohem vyšší, vysvětlila mluvčí Eva Svobodová.

Kilometry se klientům s tímto produktem na dálnici se započítávají jen z poloviny, protože jsou to statisticky nejbezpečnější komunikace.

Palubní jednotka se systémem SafeLine Easy zahrnuje také nárazové čidlo na vozidle. Díyk němu se asistenční centrála může ihned dozvědět o případné nehodě vozu. Obratem volá řidiče na mobil, aby s ním specifikovala případnou pomoc. Nezdaří-li se kontakt, například jedná-li se o vážnou havárii, posílá na lokalizované místo záchranáře okamžitě. Lokalizace se hodí i v případě krádeže, kdy operátoři mohou s pomocí palubní jednotky vůz najít. V případě poruchy vozu je možné stisknout nouzové tlačítko na mobilní aplikaci SafeLine a přivolat asistenční službu, která defekt buď odstraní na místě, nebo se postará o odtah a náhradní řešení pro posádku. Tlačítko lze využít i pro případ náhlé nevolnosti řidiče nebo jiné situace, která vyžaduje okamžité řešení. Mobilní aplikaci SafeLine bezplatně stáhnete v Google Play nebo AppStore.

Během zaváděcí akce poskytuje UNIQA palubní jednotky SafeLine Easy bez poplatku. Běžná cena pak bude 990 korun ročně a přidá slevu na doplňková krytí (úrazové pojištění, pojištění zavazadel, asistenční služby nebo pojištění skel).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).