Hlavní navigace

Umíte svá data ochránit? Otestujte se novou hrou

Sdílet

Na internetu číhá na nepozorné uživatele řada nástrah a zneužití osobních údajů je bohužel čím dál častější. Těm, kteří si v ochraně dat nejsou moc jistí, nebo by rádi otestovali své znalosti, nabízí nyní spotřebitelská organizace dTest on-line hru. Ta se jmenuje Než řekneš ANO a připravila ji ve spolupráci s Evropskou spotřebitelskou organizací BEUC.

On-line hra má zvýšit povědomí o tom, jak chránit své osobní údaje na internetu. Podle průzkumu totiž obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) posílilo práva spotřebitelů, ale nenaučilo je správnému chování a ostražitosti.

Cílem interaktivní hry je pomoci vám internetu překonat nástrahy, které souvisí s bezpečností přístupových hesel, nakupováním v e-shopu nebo komunikací na sociálních sítích. Princip webové hry je jednoduchý: Jakožto hráč do děje zasahujete tak, že z nabízených možností volíte tu, která je z vašeho pohledu nejlepší. Tím si podle tvůrců osvojíte pravidla bezpečného chování na internetu.

Ve hře na sebe berete role snoubenců, kteří plánují svatbu a řeší řadu běžných situací. V rámci hry si tak vyzkoušíte, jak využít právo na odstranění online obsahu, který vás poškozuje, nebo jak odhalit podvodný e-mail či se nenechat okrást kyberzločinci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).