Spočítejte si...

Zavřít

Za udální nelegálního software dostanete až 300 tisíc

Bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí. Tak přemýšlí společnost BSA | The Software Alliance se sídlem ve Washingtonu v USA. Její náborová jarní kampaň na lovce nelegálního software podle tiskové zprávy společnosti byla úspěšná a podařilo se jí získat více než sto kvalitně doložených případů nelegálního užívání softwaru ve firmách.

Vyplácíme 10procentní podíl ze zaplaceného odškodnění, a to ve výši až 300 tisíc korun. Odměnu oznamovatel obdrží až v okamžiku úspěšného vyřešení případu, tedy zaplacení náhrady škody, říká Jan Hlaváč z mediální agentury Mediakom, která BSA zastupuje.

Každý, kdo má podezření na nelegální software, může učinit své podání, jak BSA ohlášení nazývá, přímo na webu společnosti. Toto podání si někteří lidé ale mylně vykládají a prostřednictvím hlášení se občas mstí svým bývalým zaměstnavatelům, anebo si vyřizují účty s nepohodlnými osobami.

Pozor na firmu Bohemia Partners. Láká na investice, ale nemá povolení Mobito končí. Peníze z peněženek se budou posílat na bankovní účty