Spočítejte si...

Zavřít

Mobito končí. Peníze z peněženek se budou posílat na bankovní účty

Mobilní peněženka Mobito k 1. prosinci letošního roku ukončí činnost. Společnost Mopet CZ, která ji provozuje, proto nyní zasílá klientům výpověď smlouvy s dvouměsíční výpovědní lhůtou (lhůta začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po doručení výpovědi).

Majitelé mobilních peněženek tak v těchto dnech do svých e-mailových schránek ve zprávě obdrží výši aktuálního zůstatku a informaci o tom, zda mají nastaven ve svém profilu bankovní účet pro vybití zůstatku. Pokud ne, je třeba nastavení změnit, aby bylo možné peníze majitelům vrátit. Máte-li účet ve svém profilu zadaný, o peníze nemusíte nijak žádat, odešlou se automaticky po uplynutí 2měsíční výpovědní lhůty.

Pokud ze zprávy z Mobita zjistíte, že nemáte bankovní účet nastaven, odpovězte na zaslaný e-mail a uveďte v něm mobilní telefonní číslo, na kterém je vaše Mobito registrované a dále i číslo bankovního účtu, kam si přejete peníze zaslat.

Pokud o zůstatek nepožádáte do 30. listopadu 2015, budete na to mít čas ještě dalších 5 let ode dne ukončení služby, tedy do 30. listopadu 2020.

Na webu mobilní peněženky najdete kvůli ukončení provozu seznam odpovědí na nejčastější otázky.

Za udální nelegálního software dostanete až 300 tisíc AKTUALIZOVÁNO: Equa bank na víkend odstaví systémy. S některými transakcemi může být problém        
Crabb
Crabb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 9. 2015 12:57 Nový

Přežitek

Odhaduji, že Mobito vývoj i provoz do dnešních dnů stálo něco kolem 100-200 Mio Kč. Akcionáři jistě svoji investici již odepsali a několik zakladatelů a napojených firem si vzalo svůj lion share, povýšili, takže nakonec u nich spokojenost. Banky svoji chybu nepřipustí a tak tedy zapomeňte, neschopnost jiných zaplatí klienti - jako vždy.
Již v době vzniku byl Mobito 10 let zastaralý koncept. Éra lokálních peněženek skončila již dávno. V dnešní době má skoro každý platební kartu či více a existuje i u nás několik řešení, které nad platebními kartami otevírají další možnosti. Jsou to např. MasterCard Mobile http://www.mastercardmobile.cz/ s nativní mobilní aplikací a z lokálních čistě webová ILQ https://ke-pay.appspot.com/. Zvláště ta druhá umožňuje okamžitě přijímat či platit platební kartou bez nutnosti složité registrace, platit faktury kartou apod.

Ludva
Ludva (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
29. 9. 2015 14:16 Nový

Fiasko

celé vlákno

Chtelo by to nejaky analyticky clanek, kolik to vlastne stalo, kolik to vydelalo... Kdo to podelal... Cuju pekne fiasko. Ceska sporitelna?

Crabb
Crabb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 9. 2015 14:30 Nový

Re: Fiasko

celé vlákno

Souhlasím. Tak za projektem stojí mmj. pan Tomáš Salomon (https://www.mobitoplatito.cz/pribeh-mobita/), kterému se podařil majstrštyk.
Nikým nechtěný a v podstatě mrtvý projekt (těžce v červených) se "prodal" Ćeské Spořitelně, která za něj zaplatila ranec a odkoupila většinu ostatních podílů původních akcionářů. A pak se stal jejím retail ředitelem (http://www.investujeme.cz/drobne-bankovnictvi-ceske-sporitelny-vede-od-ledna-tomas-salomon/), aby ho v tichosti zařízl :)

n
n (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
29. 9. 2015 16:32 Nový

Re: Fiasko

celé vlákno

Přesně tak. Jinak Mobito provozuje Mopet a ten se dal na byznys předplacenek (viz Blesk karta nebi biip). Proto to navýšení kapitálu.