Učitelé by měli brát 28 až 32 tisíc, říká příští ministr

Kandidát na post ministra školství Marcel Chládek má za to, že současné platy učitelů jsou nedostatečné a měly by se zvýšit, a to na 28 000 až 32 000. Chládek to řekl serveru Aktuálně.cz.

Podle údajů ministerstva školství byl průměrný plat ve veřejném školství výrazně nižší. Bez započtení vedoucích pracovníků činil 24 395 Kč.

Budoucí ministr by nicméně neměnil nástupní plat učitele – ten by měl zůstat na 20 000 Kč. Problém vidí v tom, že plat učitelům roste příliš pomalu.

Ceny bytů v minulém roce vzrostly, slevy už nejsou časté Poradenství je o polovinu levnější. Firmy, ale i jednotlivci, výrazně ušetří        
Aleš
Aleš (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
17. 1. 2014 11:57 Nový

Proč

celé vlákno

učitelům bych dal max.8500,mají furt volno a nezaslouží si více

Aleš
Aleš (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
17. 1. 2014 18:12 Nový

Re: Proč

celé vlákno

možná bych neměl 9 let stresu

honza rozsival
honza rozsival (neregistrovaný) 213.192.39.---
17. 1. 2014 17:18 Nový

Re: Proč

celé vlákno

To, že máme volno není naše "vina", tak už prosím tento argument ne. Zrusme tedy dětem polovinu letních prázdnin, jsem pro.

Aleš
Aleš (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
17. 1. 2014 18:15 Nový

Re: Proč

celé vlákno

OK,tak jaký je rozdíl mezi pokladní a učitelem krom studia.

Lenka
Lenka (neregistrovaný) ---.196.broadband13.iol.cz
18. 1. 2014 10:44 Nový

Re: Proč

celé vlákno

Například ten, že při dnešních technologiích může pokladnu obsluhovat i zacvičený člověk s trochou paměti. Kdežto učit nemůže kdekdo. To, že vy jste se ve škole nic nenaučil asi nebude vinou učitele, ale spíš vinou vašich rodičů. Ať už tím, že vás nevybavili genetickým nadáním pro učení a nebo nezájmem o vaše vzdělání a špatnou výchovou.

XX
XX (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
18. 1. 2014 18:10 Nový

Re: Proč

celé vlákno

hmm prostě na učitele asi nikdo nemá budeme je musete pozlatit.

Aleš
Aleš (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
18. 1. 2014 18:24 Nový

Re: Proč

celé vlákno

Možná jsou pokladní podle Vás blbci ale ja si jich vážím 100 x víc než učitelů

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
18. 1. 2014 21:19 Nový

Nu...

celé vlákno

Hádat se tady, kdo je víc je slaboduché a svědčí to o tom, že nikdo z vás nikdy nepracoval ani jako pokladní ani jako učitel. Učitel na základce je bezesporu chudák, obrovská zodpovědnost za mnohdy psychicky deprivované jedince a stále je vlastně jednou nohou v kriminále. Nemůže dětičky pustit po hodině pryč, protože kdyby se jim něco stalo, jde do krimu. Na střední je na tom poněkud lépe, ale taky není o co stát. Zde ale přistupuje také dost vysoká odbornost. A na VŠ je to už úplně o něčem jiném. Udržet laťku při stále se snižujícím se IQ studentů a motivovat je to je velmi tristní práce. Pokladní také pracuje pod tlakem, mnohde si nesmí ani sednout a nebo dokonce odběhnout na WC. Obě povolání mají svá pro i proti. A obě profese stejně jako mnoho jiných je zapotřebí.

bubak
bubak (neregistrovaný) ---.90.broadband12.iol.cz
19. 1. 2014 19:55 Nový

Re: Nu...

celé vlákno

Mozna jsem nepracoval jako ucitel, ale vsichni jsme si prosli minimalne zakladni skolou, stredni a nekteri i vysokou. Takze jsme meli denni kontakt s tim, co tahle profese obnasi. Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze minimalne polovina ucitelu co jsem zazil, si svuj plat vubec nezaslouzila. Jedinci, co uci stylem, ze otevre knihu a prectou dalsi kapitolu, nebo celou ucebnici hodinu opisuji na tabuli aby sme si to zahy prepsali do sesitu, prestoze nas donutili si ji koupit; na to neni treba vubec zadna kvalifikace, to dokaze s prominutim kazdy kreten. Nebo VS profesor, ktery ani neni schopny si napsat slajdy, a pred prednaskou, na ktere chodil pravidelne pozde, si googlil materialy z jinych skol a navic jeho prednes byl nestrukturovany chaos. Takove jsem zazil. Naopak ti zodpovedni, slusni, dusledni, pratelsti atd. o kterych pisete, tech bylo minimum, i kdyz se nasli. Ale prumerne vzato, uroven ucitelu stoji dneska za prd. Pokud zvysovat plat, tak jedine za vysledky, na ktere by mela byt stanovena jednoznacna metrika. A plus webku do kazde tridy, aby byl pan ucitel, ktery ma tak "obrovskou" zodpovednost za vyvoj deti, byl vubec kontrolovatelny.

badger
badger (neregistrovaný) ---.dkm.cz
31. 1. 2014 11:09 Nový

Re: Nu...

celé vlákno

není to tak trochu zakletý kruh? Ti schopní radši půjdou dělat něco co je uživí a ti co se nedokážou uživit jinak tak alespoň za tu almužnu co jim je ochotný stát dát učí.