Hlavní navigace

Uber zavádí předem stanovenou cenu za odvoz. I tak vám ale rozdíl dopočítá

Sdílet

Uber zavádí od úterý 13. března 2018 v Praze a v Bratislavě předem stanovené přesné ceny. Ještě předtím, než si tedy jízdu objednáte, budete znát přesnou cenu. V ceně bude zahrnuta vzdálenost do cíle, odhad trvání jízdy na základě historických údajů o hustotě provozu a případné dynamické ceny či speciální akce.

Pokud bude cena navýšena z důvodu poptávky, aplikace vás o tom informuje a pokud vyšší cenu nepotvrdíte, cesta se neuskuteční. Pokud se oproti odhadu prodlouží doba strávená ve vozidle, aplikace upraví celkovou cenu jízdy. Jinými slovy, pokud odsouhlasíte předem stanovenou cenu, ale například vlivem kolony strávíte cestou delší dobu a cena tím vzroste, aplikace si vyhrazuje právo cenu dopočítat.

Pokud se skutečná cena bude lišit, Uber vám ji dopočítá.
Autor: Uber

Pokud se skutečná cena bude lišit, Uber vám ji dopočítá.

Společnost Uber se před 5 dny dohodla s premiérem v demisi Andrejem Babišem na tom, že firma podá žádost o živnostenský list a její řidiči budou muset mít taxikářské licence. O tom jsme vás informovali v březnové aktualitě.

Jednání nyní probíhají i se zástupci společnosti Taxify. Jsme rádi, že si na nás pan Babiš udělal čas a vyslechl naše argumenty. Celá schůzka se nesla ve velmi pozitivním duchu. Věříme, že tento proces povede ke spokojenosti všech angažovaných aktérů, řekl Matěj Beňuška, který má v Taxify na starosti expanzi na nové trhy. Obě strany se shodly na tom, že určitým vzorem by mohl být tzv. estonský model a při tvorbě legislativy by se k němu přihlíželo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).