Hlavní navigace

U dětského lékaře můžete být jen do 19 let. K praktikovi pro dospělé se ale můžete registrovat už ve 14 letech

Sdílet

K přeregistraci od dětského lékaře k praktickému lékaři pro dospělé většinou dochází ve věku kolem 18 let. Neznamená to však, že k praktickému lékaři pro dospělé byste se mohli registrovat až od své plnoletosti. Platí pravidlo, že praktický lékař pro dospělé může mít zaregistrované pacienty od 14 let a praktický lékař pro děti a dorost maximálně do 19 let, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Lékař tedy může dítě registrovat už v měsíci, kdy dosáhlo věku 14 let, ale není povinen to udělat. Péče o děti má totiž svá specifika a vyhláška o preventivních prohlídkách dokonce určuje obsah preventivní prohlídky pro děti a dorost. Obsah preventivní prohlídky se totiž u dítěte a dospělého liší. A pokud lékař zhodnotí, že není schopen vyhlášce bezpodmínečně vyhovět, má právo odmítnout dětského pacienta zaregistrovat.

V takovém případě pak máte možnost se poohlédnout po jiném lékaři pro dospělé, který by dítě zaregistroval, případně musíte počkat do 18 let věku dítěte, kdy se pak už může zaregistrovat kamkoli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).