Tři sazby DPH je moc, budou zase dvě

Nová vláda slibovala podnikatelům daňovou jistotu s tím, že kritizovala minulou vládu za časté daňové změny, především v oblasti daně z přidané hodnoty (DPH). Zdá se však, že značné daňové změny nás budou čekat i s touto vládou. Kromě oznámeného vytvoření třetí sazby DPH v roce 2015 ve výši 10 %, kam se budou řadit plenky, dětská výživa či léky, se uvažuje o tom, že by v roce 2016 klesla druhá sazba DPH z 15 % na 10 %.

Znamenalo by to, že by zbyly už jen dvě sazby DPH: Sladit ty sazby, v podstatě snížit tu prostřední, to si myslím je otázka poměrně blízké budoucnosti, uvedla v České televizi náměstkyně ministra financí Simona Hornochová.

Jedna sazba DPH údajně ale nevznikne: Státní rozpočet pořád ještě nebude připravený sladit ty sazby na jednu. Když se podíváte po Evropě, tak je minimum států, které mají jednu sazbu DPH, dodala Hornochová.

IT eshop spustil prodej zboží, za které můžete zaplatit až za dva týdny Finanční ředitel státu: Babiš nás tlačí k tomu, abychom vybírali více na daních