Spočítejte si...

Zavřít

Finanční ředitel státu: Babiš nás tlačí k tomu, abychom vybírali více na daních

Nový zástupce ředitele Generálního finančního ředitelství Jiří Žežulka dostal od ministra financí Andreje Babiše úkol, který spočívá ve vyšším výběrů daní. Babiš údajně chce, aby úřad vybral o 30 miliard více: Číslo nám nastavil Andrej Babiš. Vybrat v roce 2017 o 30 miliard korun více. Nemyslím, že se na celé této částce bude podílet finanční správa svojí kontrolní činností. Předpokládáme i nějaký růst ekonomiky, uvádí Žežulka pro časopis Ekonom.

Úřad chce zlepšit daňovou kontrolu a vymáhání daní. Určitě máme nemalé rezervy. V každém případě je potřeba stabilizovat početní stav a dobré lidi udržet. Také management této firmy by měl být hrdý na to, že pracuje na finanční správě. Zatím mě těší, že se rozběhl projekt Kobra, který už zasáhl ve třech velkých případech. Máme tu už také tým odborníků, kteří ve finanční správě vyrostli a prošli všemi jejími útvary. Teď jsou schopni poradit doslova každému, uvedl také Žežulka pro časopis Ekonom.

Tři sazby DPH je moc, budou zase dvě Dávejte dětem kapesné, budou lépe umět nakládat s penězi        
matti
matti (neregistrovaný) ---.net.pnet.netair.net
5. 10. 2014 11:08 Nový

Bordel jako v Blbišově...?

A prosím Vás, proč - jak se mě svého času ptala jedna kámoška - na Generálním ředitelství už dávno mají nového generálního ředitele a na tom GFŘ nebo jak se tato trafika vlastně jmenuje - je stále tento klaun s titulem zástupce?