Hlavní navigace

Třetina zaměstnanců hledá permanentně novou práci

Sdílet

Na českém trhu práce se začínají čím dál častěji objevovat lidé, kteří neustále hledají nové pracovní příležitosti, ačkoli zrovna práci mají. Podle průzkumu, který provedla společnost ManpowerGroup Solutions v současné době 37 % zaměstnanců hledá novou pracovní příležitost při svém současném zaměstnání.

Většinou se jedná o osoby ve věku 18 – 34 let (v 60 % případů), kdy 70 % z nich je ve věku 25 – 34 let. Tito lidé jsou zvyklí si pravidelně hledat jinou práci a preferují spíše krátkodobá zaměstnání.

Pokud dostanou příležitost, jak svou kariéru posunout, odcházejí. Primárně samozřejmě očekávají kariérní růst u stávajícího zaměstnavatele, ale pokud přijde nabídka odjinud, nemají problém pracovní poměr ukončit a přejít k jinému zaměstnavateli.

Jedna z nejzávažnějších hrozeb, která s věčnými uchazeči souvisí, je nedostatek stability firmy vyplývající s příliš vysoké fluktuace zaměstnanců. V odvětvích, jako je strojírenství nebo finance, to může mít negativní dopady na plán výroby či na úroveň kvality. V odvětví služeb může fluktuace zaměstnanců ohrozit vztahy se zákazníky, řekla Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka ManpowerGroup Česká a Slovenská republika

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).