Spočítejte si...

Zavřít

Transparentní bankovní účet je levnou možností pro všechny, kdo chtějí ukázat své hospodaření

Někteří klienti finančních institucí potřebují levný bankovní účet, který by navíc komukoli umožnil nahlížet do historie transakcí. Stačí jen znát správný webový odkaz a kdokoli s přístupem k internetu se může dívat do historie bankovního účtu. Takové účty jsou proto oblíbené zvláště u neziskových organizací, církví, občanských sdružení, měst a dalších, kteří chtějí být před svými partnery, dárci či sponzory zcela transparentní. Transparentnost účtu spočívá v tom, že jeho majitel dá souhlas ke zveřejnění pohybů na účtu za stanovené období (zpravidla okolo 100 dnů), ale nahlížející uživatel internetu nemůže na účtu nic měnit, pasivně vidí pouze to, co se na účtu během daného období dělo.

Mezi další banky, které začaly transparentní účet nabízet, patří nově GE Money Bank. Velkou výhodou transparentního účtu u GE Money Bank je absence poplatků za vedení i za transakce zadané přes internetové bankovnictví. Bezplatné jsou i příchozí platby, banka účet úročí zvýhodněným úrokem ve výši 0,5 % p.a. (standardní úročení je okolo 0,01 % p.a.)

Již více než rok nabízí transparentní účet i Fio, družstevní záložna. Rovněž u Fio je vedení účtu bezplatné a neplatí se za příchozí platby a tuzemské transakce zadané přes internet. Historicky první nabízí transparentní účty Raiffeisenbank. Vedení transparentního účtu není u Raiffeisenbank zpoplatněno, ale platí se za všechny transakce na účtu včetně tuzemských příchozích plateb. Více: Transparentní účet, levná cesta skoro bez poplatků.

Transparentní účty bývají občas terčem „útoků“ šprýmařů, kteří záměrně posílají haléřové částky a těší se z účtování poplatků za příchozí platby. Tím majiteli účtu způsobují finanční ztrátu. S transparentním účtem od GE Money Bank a Fio toto nehrozí, za příchozí platby se neplatí. V případě Raiffeisenbank je nutné podat reklamaci a potvrdí-li se, že šlo o záměr poškodit majitele účtu, banka poplatky stornuje.

Čerpání unijních dotací se zlepší pro malé a střední podniky Nebezpečné bankomaty „vystřelují“ hotovost, jsou pomalé a snadno se zneužijí        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
24. 9. 2009 19:43 Nový

nelegální

Stále dokola stejný nesmysl. Tento účet je v drtivé většině případů nelegální. Jde totiž o to, že se zveřejněním údajů by musel souhlasit KAŽDÝ kdo na výpisu figuruje, což samozřejmě víceméně nejde zajistit. Je hezké že banky chválí tyto své produkty jako úžasnou věc, bohužel toto si nikdo neuvědomuje. Do doby než je někdo kdo se na výpisu objeví dá k soudu.
LUKAS
LUKAS (neregistrovaný)
30. 9. 2009 14:19 Nový

Nepravdive udaje o GEmoney

Vazeni banka GE money nenabizi zadny transparentni ucet zdarma pro neziskove organizace jak uvadite. Klamete tak svoje ctenare.