Hlavní navigace

Tiskárny s faxovým číslem mohou být terčem hackerského útoku. Často nejsou zabezpečeny

Sdílet

Útočníci vymýšlejí stále nové a nové možnosti, jak se obohatit. Ve článku Chytrá zařízení vás mohou přijít draze. Na penězích i na soukromí jsme vás informovali o tom, jak je možné zneužít chytrou elektroniku, pokud není dostatečně zabezpečná.

Společnost Check Point nyní objevila řadu zranitelností ve faxech. Jedná se o all-in-one typy tiskáren s faxovými funkcemi, které jsou připojené do domácích či podnikových sítí přes Ethernet, Wi-fi, Bluetooth nebo jiná rozhraní. Kromě toho jsou připojeny k PSTN telefonní lince kvůli podpoře faxových funkcí.

Řadu zranitelností, které tyto tiskárny mají, je možné zneužít k infiltraci do domácích a podnikových sítí a převzít následně kontrolu nad tiskárnou. Poté už si útočníci mohou dělat prakticky, co chtějí. Útočníkům navíc stačí znát jen faxové číslo a odeslat na něj škodlivý kód jako součást zaslaného obrázku.

Faxy jsou stále rozšířenou technologií především ve zdravotnictví, ale i v bankách. Celosvětově je stále aktivních přes 300 000 000 faxových čísel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).