Hlavní navigace

Češi očekávají od služeb čím dál více. V případě nespokojenosti jdou hned ke konkurenci

Sdílet

Čeští zákazníci postupně vyžadují větší a větší kvalitu služeb. Až čtvrtina Čechů říká, že jejich očekávání od různých typů služeb se v posledních letech zvýšila. Týká se to nejen jídla v restauracích, ale i finančních služeb, jako vedení účtu a půjček. Větší pozornost ale věnují i dalším službám, jako opravě auta či kvalitě služeb u lékaře. Za servis si pak někteří neváhají připlatit. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Home Credit.

Podle průzkumu mají Češi největší očekávání od nabídky běžného účtu. Většina z nich nechce jen běžný účet, ale i nějaké výhody s tím spojené, ať už jde o bezplatné výběry z různých bankomatů apod. Na pomyslné opačné straně pak stojí cestování vlakem. Tam dotázaní nic navíc neočekávají a chtějí se hlavně dostat z bodu A do bodu B s tím, že je vlak alespoň trochu čistý. Každý pátý respondent svá očekávání od cesty vlakem v posledních třech letech dokonce snížil.

Jaká máte očekávání od jednotlivých služeb?
Autor: Home Credit

Jaká máte očekávání od jednotlivých služeb?

Postoj Čechů se mění i při výběru méně populárních služeb, jako je například žádost o hotovostní půjčku, od které mají lidé poměrně vysoká očekávání, přičemž na stejné úrovni se ocitla i návštěva zubaře či restaurace. Lidé nečekají jen rychlé peníze, ale ocení i kvalitní servis a bezpečnost. To ale neznamená, že výhodná cena není důležitá, naopak, ta je již samozřejmostí, vysvětluje manažer zákaznické spokojenosti společnosti Home Credit Miroslav Zborovský.

Očekávání spojené s finančními službami se za poslední 3 roky zvýšilo u každého třetího respondenta. Nejčastějším důvodem je uvědomení si svého postavení jako platícího klienta, přičemž zákazník odmítá platit více za nekvalitní služby nebo špatný servis. Mnozí z respondentů přiznali, že změna přišla taky s věkem, zkušenostmi a neméně i změnou hodnot a potřeb.

Češi se také nebojí jednat, pokud nejsou se službou spokojeni ani poté, co na nedostatky upozorní. Jestliže mají pocit, že služba je nedostatečná, okamžitě odcházejí ke konkurenci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 9. 2018 11:35

    Vynedalos (neregistrovaný) 89.24.209.---

    Já jsem asi úplně stejný jako ostatní Češi, ale přijde mi to logické - chci dostat jako klient to nejlepší :-) Jako ideální příklad bych uvedl třeba firmu https://www.techni-trade.cz/ , která nám dodává čepele a je radost s ní jednat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).