Hlavní navigace

Bez hotovosti Češi na dovolenou nejedou. Jen platební karta jim nestačí

Sdílet

Zahraniční transakce platební kartou sice stále narůstají, ale na hotovost Češi i přesto nedají dopustit. Ať už jedou na dovolenou kamkoli, vždy chtějí mít v peněžence i hotovost. Vyplynulo to z průzkumu agentury Ipsos pro Komerční banku.

Téměř 60 % dotázaných se totiž při cestě na zahraniční dovolenou spoléhá na peníze v cizí měně pořízené před odjezdem. Jen necelá desetina lidí upřednostňujepouze výběry hotovosti v zahraničních bankomatech. Výsledky průzkumu potvrzují určitou konzervativnost Čechů, kteří stále považují za nutnost mít v peněžence dostatek cizí měny ještě před tím, než překročí hranici, uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky.

Určitou roli ale mohou hrát i poplatky. O jejich výši se aktivně zajímá 75 % dotázaných, přičemž pro 60 % z nich je výše poplatku přijatelná. Čtvrtina dotazovaných se ale o výši poplatku vůbec nezajímá. Drtivou část výběrů ze zahraničních bankomatů (80 %) představuje hotovost v přepočtu do 5000 Kč.

O tom, jak platit v zahraničí, jsme detailně psali ve článku Jak platit na dovolené v zahraničí? Nezatracujte kartu, ale ani hotovost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).