Hlavní navigace

T-Mobile upravil některé tarity: Po vyčerpání FUP už žádná data

Gabriela Hájková

Společnost T-Mobile upravila fungování některých tarifů tak, že po vyčerpání FUP se data úplně zastaví a je nutné zakoupit datový balíček.

Dosud přitom bylo u všech tarifů možné se po vyčerpání FUP dostat na internet alespoň se základní rychlostí 64/32kb/s.

Změna se týká tarifů S námi v síti a S námi v sítích a předplacených balíčků Internet v mobilu na den a Internet v mobilu na týden (u těch dříve rychlost klesla na 16/16 kb/s).

Podle operátora se nejedná o změnu podmínek, takže od smlouvy odstoupit nemůžete a novinku tak nemusíte zjistit jinak, než tím, že se nebudete moci připojit k internetu. V praxi se přitom ale pro dotčené zákazníky jedná rozhodně o změnu k horšímu.

Lidé ze zákaznické podpory společnosti T-Mobile navíc na Facebooku nutnost změny zdůvodňují dost svérázně: zpomalený datový provoz po vyčerpání FUP prý natolik zatěžoval síť, že blokoval připojení platícím zákazníkům. Pokud výrazně zpomalené připojování 4 % zákazníků blokuje síť T-Mobilu natolik, že to zpomalí data dalším 96 % klientů, je s ní asi v nepořádku něco mnohem podstatnějšího. Spíš je pravděpodobnější, že firma už těm 4 % klientů nechce dávat žádná data zadarmo, myslí si šéfredaktor sesterského serveru Lupa.cz David Slížek

Další podrobnosti najdete v článku Po vyčerpání FUP už žádná data. T-Mobile upravil fungování některých tarifů

Našli jste v článku chybu?