Hlavní navigace

T-Mobile upravil některé tarity: Po vyčerpání FUP už žádná data

Sdílet

Gabriela Hájková 27. 5. 2015

Společnost T-Mobile upravila fungování některých tarifů tak, že po vyčerpání FUP se data úplně zastaví a je nutné zakoupit datový balíček.

Dosud přitom bylo u všech tarifů možné se po vyčerpání FUP dostat na internet alespoň se základní rychlostí 64/32kb/s.

Změna se týká tarifů S námi v síti a S námi v sítích a předplacených balíčků Internet v mobilu na den a Internet v mobilu na týden (u těch dříve rychlost klesla na 16/16 kb/s).

Podle operátora se nejedná o změnu podmínek, takže od smlouvy odstoupit nemůžete a novinku tak nemusíte zjistit jinak, než tím, že se nebudete moci připojit k internetu. V praxi se přitom ale pro dotčené zákazníky jedná rozhodně o změnu k horšímu.

Lidé ze zákaznické podpory společnosti T-Mobile navíc na Facebooku nutnost změny zdůvodňují dost svérázně: zpomalený datový provoz po vyčerpání FUP prý natolik zatěžoval síť, že blokoval připojení platícím zákazníkům. Pokud výrazně zpomalené připojování 4 % zákazníků blokuje síť T-Mobilu natolik, že to zpomalí data dalším 96 % klientů, je s ní asi v nepořádku něco mnohem podstatnějšího. Spíš je pravděpodobnější, že firma už těm 4 % klientů nechce dávat žádná data zadarmo, myslí si šéfredaktor sesterského serveru Lupa.cz David Slížek

Další podrobnosti najdete v článku Po vyčerpání FUP už žádná data. T-Mobile upravil fungování některých tarifů

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 5. 2015 22:50

  Agent Bureš

  Na pravý důvod změny asi nebylo těžké přijít. Snaha vytřískat z klientů maximum většinou není nelegální, na druhou stranu by si každá firma měla dobře promyslet, kolik navíc ze změny vytěží a jestli se jí vyplatí naštvat určitý počet svých zákazníků (změna operátora je záležitostí několika minut práce).

  Z vyjádření T-Mobilu podle mě budou naštvaní i ti, kteří datový limit nevyčerpají (hlupáky dělá T-Mobile ze všech) a to mi přijde úplně zbytečné. Chápu ale, že PR specialisté něco vyplodit musí (jinak by byli postradatelní) a když je nenapadne něco smysluplného, tak vypustí to nejlepší (často to jediné), co je napadlo.

 • 28. 5. 2015 8:31

  milhAus (neregistrovaný) ---.bmczech.cz

  Zrovna jsem uvažoval po koupi nového telefonu o paušálu od T-MOBILE.....Volím raději O2.

 • 28. 5. 2015 18:38

  petr (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Ja prodlouzil pausal stim ze my nikdo nerekl ze to nepujde. A vsichni vmem okoli si prave uzavirali pausali aby meli internet,to mohli zustat u twistu. Hruza a des. Nemeli to slibovat meli rikat ze to davaji dobrovolne a ze to muzou vypnout. Ted nastvanym zakaznikum stejne rozdavaji fup zdarma :) ale musi se na infolince poradne nadavat.

 • 30. 5. 2015 18:07

  Element (neregistrovaný) ---.76.broadband13.iol.cz

  Co se týče T-Mobile ten mi nesmi do baráku. Ty všivárny co mají ve smlouvách to je do nebe volající.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).