Světové ceny potravin citelně stouply a díky Ukrajině bude hůř

Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) oznámila výrazný nárůst světových cen potravin. Index oproti lednu stoupl o 5,1 bodu na 208,1 bodu. To činí nárůst 2,6 %. FAO navíc upozornila na vážnost ukrajinské krize, která by se vzhledem k důležitosti potravinářského vývozu této země mohla dále negativně podepsat na cenách.

Na druhou stranu není únorový nárůst důvodem k panice. Světové ceny potravin totiž v předchozích měsících klesaly. Na druhou stranu může jít o jeden z efektů, který bude pozitivně působit na inflaci, jíž má Evropa momentálně problém dostat k dvouprocentnímu cíli.

Šokující zjištění: Chilli koření může být nastrouhané z cihel Šef Evropské komise: Ukrajině pošleme 300 miliard Kč        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 3. 2014 15:26 Nový

Narust 2.6%

Vsiml jsem si. Napriklad "prumyslovy" platkovy syr President 100g vyrabeny nekde v Polsku, nedavno 19.90 Kc (v "akci" i mene) a ted 43.90 Kc :-))) To bude ta deflace proti ktere nas brani CNB.

Neo
Neo (neregistrovaný) ---.250.broadband9.iol.cz
6. 3. 2014 17:12 Nový

„díky“?

Opravdu je to „díky“ Ukrajině a ne „kvůli“ Ukrajině?

Tom
Tom (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
7. 3. 2014 7:52 Nový

a to kvůli majdanskému puči obilí s okamžitou platností přestalo růst, či co?

Na Krymu nic neroste, i voda se tam musí dovážet, je plný ruských obyvatel a ti se podle práva na sebeurčení(viz Kosovo) rozhodli připojit k Rusku.
Obilí přestane růst, slepice přestanou snášet vejce, krávy přestanou žrát? Tomu snad neuvěří ani médii zmasírovaný český občánek. I když třeba se pletu, za chvíli tu nějaký začne vykřikovat své bludy.