Hlavní navigace

Švarcsystém bude opět oficiálně nelegální

Sdílet

Jiří Hovorka 21. 11. 2011

Od roku 2012 se do tuzemské legislativy vrací výslovný zákaz švarcsystému. Ruku v ruce s tím se rovněž zpřísní tresty za tento způsob zaměstnávání. U pracovníků se pokuty zvýší dokonce až na desetinásobek. Norma navíc zpřísňuje tresty za nelegální práci pro zaměstnavatele a i pro samotného pracovníka. Podnikatel bude moci dostat pokutu až 10 milionů korun a pracovník na švarcsystém až 100 tisíc korun.

Podrobnosti čtěte v článku na serveru Podnikatel.cz: Švarcsystém se opět stane “ofiko” nelegálním, vysoké tresty hrozí i pracovníkůmNašli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 11. 2011 18:00

  Nevolník (neregistrovaný) ---.avulant.net

  To by mne schválně zajímalo na základě čeho by mi chtěli zakázat to, že bych se nechal od nějaké firmy občas zaměstnat, ale trval bych na tom, že budu pracovat na živnostenský list? Odmítá se nechat okrást?!!

  Já to tak prostě chci! Už jsem se rozhodl, že na státní "jistoty", včetně důchodu seru a nebudu pokaždé měnit svůj status zaměstnanec-živnostník jen proto, že to tak nějakej ouřada považuje za ideální.

  Když se mi čas od času, například na zimu, naskytne lepší práce pro firmu než pro běžné zákazníky, tak ji pochopitelně vezmu.

  Právo živit se jak nejlépe umím, a být přitom hospodárný, mi snad nikdo nemůže upřít. Pokud by mi postih za něco podobného, v této neblahé zemi opravdu hrozil, tak můžu ještě rovnou podnikat na černo, nebo zkusit podnikat jinde.

 • 22. 11. 2011 13:05

  miki (neregistrovaný) 195.47.13.---

  Problém je, že když se takto rozhodnou všichni, tak umřou hlady dnešní důchodci, ne Vy za X desítek let. Všichni nízkopříjmoví by pořád chtěli, aby kdokoliv kdo má více než oni platil víc a víc. A když ti logicky začnou optimalizovat daně, tak se najednou stát diví....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).