Hlavní navigace

Studenti a absolventi z Prahy a okolí mohou najít práci, brigádu či stáž na veletrhu

Sdílet

Gabriela Hájková 24. 2. 2016

Více než osmdesát zaměstnavatelů nabídne místa na veletrhu pracovních příležitostí. Ten proběhne zítra 25. února od 10 do 15 hodin na půdě České zemědělské univerzity v Praze, konkrétně v prostorách Mezifakultního centra environmentálních věd. Letos poprvé se ho zúčastní také Úřad práce ČR.

Veletrh je určený studentům a absolventům. Ti se zde budou moci setkat se s řadou zaměstnavatelů působících v širokém spektru oborů a shlédnout i prezentaci o jejich činnosti. Kromě klasických pracovních míst zde budou firmy nabízet i možnost krátkodobých brigád, stáží nebo trainee programů. Ty jsou určené studentům posledních ročníků na vysoké škole. Mladí lidé během nich zpravidla procházejí několik oddělení v konkrétní firmě a zaměstnavatel si je může vyzkoušet a tzv. vychovat dle svých potřeb, vysvětluje zpráva Úřadu práce ČR.

Na veletrhu mohou studenti najít příležitost pro spolupráci při psaní svých bakalářských a diplomových prací nebo navázat se zástupci společností osobní kontakty v rámci networkingu. Probíhat zde budou také informativní přednášky.

Naši specialisté pomohou zájemcům s orientací na trhu práce. Lidé se od nich dozvědí, o jaké profese je největší zájem, co zaměstnavatelé od nových zaměstnanců očekávají a jaké jsou jejich požadavky na dovednosti či znalosti. Pomohou jim i se sestavením životopisu či motivačního dopisu, informovala o aktivitách ÚP ČR na veletrhu ředitelka Krajské pobočky pro hl. m. Prahu Blanka Havlík. Dodala také, že se zde studenti mohou ptát EURES poradců i na možnosti práce v zahraničí a podmínky pro její získání v konkrétní zemi.

Pokud zítra na veletrh zamíříte s cílem si zde najít práci, nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz a kvalitně zpracovaný životopis, případně i další doklady o dosaženém vzdělání a praxi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).