Hlavní navigace

Státy EU chtějí vidět, komu patří bitcoiny. Zpřísní pravidla pro virtuální měny

Sdílet

Jiří Hovorka 18. 12. 2017

Evropská unie chce vidět do transakcí, které probíhají s bitcoiny a dalšími virtuálními měnami.

Na konci minulého týdne přijali zástupci států EU návrh opatření, podle kterých burzy, na kterých se mění virtuální měny, nebo i provozovatelé virtuálních peněženek budou muset identifikovat své uživatele. Informuje o tom agentura Reuters.

Jde o součást širšího balíčku opatření, které mají pomoci v boji proti praní špinavých peněz, daňovým únikům a v boji proti terorismu. Konec anonymity se má týkat i předplacených bankovních karet.

Tato dohoda přinese více transparentnosti a tím zvýší prevence proti praní špinavých peněz a znemožní financování teroristů, cituje Reuters eurokomisařku Věru Jourovou.

Státy EU mají nyní 18 měsíců na to, aby změnu pravidel zanesly do svých zákonů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 12. 2017 20:57

    Behemot (neregistrovaný) 77.87.242.---

    Nasrat a rozmazat! Je jasný, o co jim jde - kontrolovat každej halíř a každou sekundu všech lidí na planetě. Akorát že tady narazili, z principu to půjde mnohem hůř. BTC-E (WEX) se po ubohým pokusu smradlavejch federálů poučil a přestěhoval tam, kam na ně už nikdo nedosáhne. Samozřejmě nejsem magor, abych si odtamtud vybíral fiat (na to chtěj stále kanón ověření). Ovšem s ohledem na to, jak funguje prohibice, tak si budu jenom pískat - až todle začnou zavádět, zájem vzroste stonásobně a právě takto vznikne paralelní skutečně volnej trh, kde nebude problém kryptoměnu udat, lidi se tam o to poperou…už teď se těším :D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).