Hlavní navigace

Státní zaměstnanci dostanou znovu výrazně přidáno

Sdílet

Arsen Lazarevič 20. 7. 2015

Platy státních zaměstnanců by měly v tomto roce znovu růst a to o 3 %. Nyní vláda jen řeší, zdali ke zvýšení dojde už od října či se platy zvýší až od listopadu. Zatímco premiér Bohuslav Sobotka se spíše kloní k záříjovému (říjnovému) termínu, ministr financí Andrej Babiš je spíše pro listopad. Pan Středula (šéf Českomoravské konfederace odborových svazů) přišel s tím, že chce navyšovat platy už od 1. září. To si myslím, že není reálné, je to otázka koalice a toho, jak se bude vyvíjet rozpočet, uvedl šéf financí.

Zvyšování platů se setkalo s nesouhlasem opozice: Vláda dělá dvě věci, které si nemůžeme dovolit – na jedné straně zvyšuje počty úředníků a na druhé straně jim i zvyšuje platy, což vede k bobtnání veřejného sektoru, zdůraznil ekonomický expert ODS Jan Skopeček pro ČT 24.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 7. 2015 10:22

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  nebo-li bude boj o prakticky dozivotni kralovsky placene koryta, kde u kavicky premyslite jesli se pustite do prace jiz dopoledne nebo to nechate az po obede, pripadne na zitra...

 • 28. 7. 2015 21:08

  pepina (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  statním úředníkům se pořád přidává a na jedno pracovní místo pro obyčejné dělníky je pět uchazečů za min. mzdu 12000,-.Zrušte pracovní agentury,a pošlete úředníky makat do fabriky at ví jak se dře na živobytí.

 • 14. 9. 2015 11:12

  roxy (neregistrovaný) 192.168.1.---

  To bych chtěla vidět jak se státním úředníkům přidává, hlavně v justici, těch dvanáct až třináct tisíc po x-leté praxi je mi do breku a ty tři stovky, které nám přidali loni po 7 nebo 8 letech, no to se tedy rozšoupneme, když je vše čím dál dražší. Těch 20000,-Kč, o kterých si každý myslí, že dostáváme na to asi nedosáhneme ani za 20 let, jestli zvyšování platů poroste tímhle tempem.

 • 16. 9. 2015 22:07

  státní (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Milá Pepino! Ráda si to s Vámi vyměním. I když... nejsem si jista, zda byste zvládla pracovat denně deset i více hodin s tím, že si ty hodiny nevyberete a přesčasy Vám nikdo nezaplatí. Coby státní úředník, nyní již pod služebním zákonem... Za 24 hrubého, s vysokou školou, dlouhou praxí, k dnešnímu dni s již cca 170 hodinami přes čas - zdarma pro stát!!! A práce s lidmi, jako jste Vy! Tak co, měníte se mnou???

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).