Hlavní navigace

Stát: Do deseti let by měly mít budovy téměř nulovou spotřebu energií

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 4. 2011

Nově postavené nebo rekonstruované budovy by měly do deseti let mít jen minimální požadavky energetické na svůj provoz. Teoreticky by se tak mohlo ušetřit až zhruba 200 mld. Kč. K dosažení tohoto stavu by ale bylo potřeba mnohdy neúnosných investic. Reálně budou tedy úspory nižší. Novým cílem Evropské unie je totiž omezení spotřeby o 20 % do roku 2020. Se snížením spotřeby už tak počítá i připravovaná vyhláška o energetické náročnosti budov.

Nároky na energetickou účinnost budov by se měly měnit ve čtyřech fázích od roku 2013 do roku 2012. Státní správa by podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka měla jít příkladem. Všechny nové budovy totiž budou muset mít téměř nulovou spotřebu energií už během roku 2019.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 4. 2011 17:22

    Kecka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

    S tímhle už delší dobu straší na serveru Peníze, a tvrdě mažou jakékoli příspěvky jdoucí proti lobby stavebních firem. Představa, že by někdo donutil Čechy stavět rodiné domy kde se neotvírají okna a dveře mi příjde úsměvná. A ne jen Čechy, ale i jiné Evropany.

    Evropské úřady si přesto, jen údajně (neověřoval jsem to), melou stále svou. Předpokládám, že až dojde na lámání chleba, bude to to poslední co si mlely...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).