Spor o zvýšení cen elektřiny možná skončí u Ústavního soudu

V pokračující při o vliv fotovoltaického rozmachu (vlivem špatné regulace) na ceny elektřiny v příštím roce se možná schyluje k ústavní stížnosti. Má ji připravenou Česká fotovoltaická průmyslová asociace, které vadí, že Energetický regulační úřad šíří hysterii svými pomýlenými odhady růstu ceny elektřiny. Zástupcům asociace se nelíbí, že ERÚ podle nich operuje s nereálnými čísly – především s celkovou spotřebou elektřiny v Česku za rok 2010 a s počtem zapojených fotovoltaiek.

Stále konzistentně tvrdíme, že všechny obnovitelné zdroje energie způsobí zdražení 7 – 8%,  přičemž fotovoltaika samotná pouze 5–6 %. Náš výpočet se od ERÚ liší o cca 200 až 400 MWp, což je značný rozdíl a proto odhad ERÚ tak ostře rozporujeme. ERÚ v tomto ohledu těžce selhává a je dobré se zeptat, jestli se jedná pouze o nekompetentní přístup či důsledek loby velkých elektrárenských koncernů, říká František Smolka, prezident asociace.

Podrobnosti o momentální situaci přineseme ve čtvrtečním článku.

Pracovali jste v Rakousku a nevíte, jaký budete mít důchod? Poradí vám odborníci Češi nakupují na internetu častěji než Slováci, kartou platí méně        
AAA
AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---
12. 10. 2010 16:39 Nový

Ustavni stiznost... na co?

celé vlákno

ustavni stiznost muzu podavat budto proti nejakemu zakonu nebo proti nejakemu soudnimu rozhodnuti po vycerpani vsech dostupnych opravnych prostredku.

Takze by me zajimalo, na co si chteji ustavne stezovat...

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
12. 10. 2010 19:11 Nový

Re: Ustavni stiznost... na co?

celé vlákno

Tipnul bych si, že jako advokáty mají najaté absolventy plzeňských práv, a ti takové věci mají za 3 měsíce svých studií perfektně zmáknuté :-D.

nemám
nemám (neregistrovaný) 82.99.191.---
12. 10. 2010 23:01 Nový

ceny elektřiny - ať to zaplatí ten, kdo to zavinil

nemyslím si, že by to měl platit spotřebitel (malo, velko), případnému podnětu k ustavnímu soudu bych se neobával, určitě by se našla cesta a to i bez "absolvnetů plzeňských práv"