Hlavní navigace

Spor o zvýšení cen elektřiny možná skončí u Ústavního soudu

Sdílet

Jiří Hovorka 12. 10. 2010

V pokračující při o vliv fotovoltaického rozmachu (vlivem špatné regulace) na ceny elektřiny v příštím roce se možná schyluje k ústavní stížnosti. Má ji připravenou Česká fotovoltaická průmyslová asociace, které vadí, že Energetický regulační úřad šíří hysterii svými pomýlenými odhady růstu ceny elektřiny. Zástupcům asociace se nelíbí, že ERÚ podle nich operuje s nereálnými čísly – především s celkovou spotřebou elektřiny v Česku za rok 2010 a s počtem zapojených fotovoltaiek.

Stále konzistentně tvrdíme, že všechny obnovitelné zdroje energie způsobí zdražení 7 – 8%,  přičemž fotovoltaika samotná pouze 5–6 %. Náš výpočet se od ERÚ liší o cca 200 až 400 MWp, což je značný rozdíl a proto odhad ERÚ tak ostře rozporujeme. ERÚ v tomto ohledu těžce selhává a je dobré se zeptat, jestli se jedná pouze o nekompetentní přístup či důsledek loby velkých elektrárenských koncernů, říká František Smolka, prezident asociace.

Podrobnosti o momentální situaci přineseme ve čtvrtečním článku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2010 16:39

  AAA (neregistrovaný) 62.168.56.---

  ustavni stiznost muzu podavat budto proti nejakemu zakonu nebo proti nejakemu soudnimu rozhodnuti po vycerpani vsech dostupnych opravnych prostredku.

  Takze by me zajimalo, na co si chteji ustavne stezovat...

 • 12. 10. 2010 19:11

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz

  Tipnul bych si, že jako advokáty mají najaté absolventy plzeňských práv, a ti takové věci mají za 3 měsíce svých studií perfektně zmáknuté :-D.

 • 12. 10. 2010 23:01

  nemám (neregistrovaný) 82.99.191.---

  nemyslím si, že by to měl platit spotřebitel (malo, velko), případnému podnětu k ustavnímu soudu bych se neobával, určitě by se našla cesta a to i bez "absolvnetů plzeňských práv"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).