Hlavní navigace

Pracovali jste v Rakousku a nevíte, jaký budete mít důchod? Poradí vám odborníci

Jiří Hovorka

Pokud jste někdy pracovali nebo pracujete v Rakousku a nevíte, jak je to přesně s vaším nárokem na důchod – jak velký bude, kdo vám ho bude vyplácet atd. – máte šanci to v brzké době zjistit. Česká správa sociálního zabezpečení připravila ve spolupráci s rakouským nositelem důchodového pojištění Pensionsversiche­rungsanstalt druhý česko-rakouský poradenský den. Uskuteční se v úterý 16. listopadu 2010 ve Znojmě na OSSZ Znojmo, Vídeňská 701/31, a to od 9.00 do 16.00 h. Na konzultace a rady se mohou lidé předem objednat na telefonním čísle (+420) 515 205 210.

Poradenský tým budou tvořit vždy český a rakouský odborný pracovník, v případě potřeby je zajištěno tlumočení. Jednotlivé konzultace jsou plánovány v intervalu po 20 minutách a budou poskytovány bezplatně. Přednost při poradenství budou mít předem objednaní klienti. Organizátoři však vyjdou vstříc i ostatním zájemcům, uvádí ČSSZ v tiskové zprávě.

Na konzultaci je třeba mít s sebou doklady o pojištění (především rodné číslo a rakouské číslo pojištění), případnou korespondenci s nositelem pojištění, pracovní smlouvy, atd.Našli jste v článku chybu?