Hlavní navigace

Spoléháte v zahraničí jen na EHIC? Někteří o něm mají zkreslené představy

Sdílet

Lyžování a snowboarding patří mezi nejrizikovější sporty. U lyžování je každý třetí úraz vážný, na snowboardu dokonce každý druhý. Většina lyžařů si proto před cestou do zahraničí za zimními sporty sjedná cestovní pojištění. I tak ale každoročně desetina Čechů vyrazí bez něj. Vyplynulo to z průzkumu společnosti NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu.

Z těch, co vyrazí bez cestovního pojištění, se 1 % domnívá, že si díky průkazu EHIC nemusí sjednávat cestovní pojištění. Dalších 8 % si myslí, že budou bezplatně ošetřeni ve kterékoli nemocnici v EU.

Někdy nemusí být dostatečné ani cestovní pojištění k platební kartě. U pojištění k platebním kartám je velmi důležité, aby si lidé předem zjistili, jaké cestovní pojištění ke kartě mají, a prověřili si výši limitů spojených s případným ošetřením. Často se stává, že tento druh pojištění nekryje případné stornopoplatky a náklady na škody způsobené třetím osobám, které dosahují statisícových částek, říká Vlastimil Divoký, tiskový mluvčí EVR Evropské pojišťovny.

O tom, jak může dopadnout dovolená v zahraničí bez pojištění jsme psali ve článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).