Hlavní navigace

Máte životní pojištění? Pojišťovny vám budou rozesílat daňová potvrzení

Sdílet

Pokud máte uzavřeno životní pojištění, budou vám pojišťovny postupně zasílat daňové potvrzení, abyste mohli uplatnit odpočty na zaplaceném pojistném v roce 2018. Postup každé pojišťovny se ale může lišit.

Podle zákona si můžete od základu daně odečíst částku pojistného na soukromé životní pojištění v případě, že jste současně plátcem i pojištěnou osobou a je-li smlouva uzavřena minimálně na pět let s výplatou pojistného plnění nejdříve v 60 letech věku. Maximální částka takto uplatnitelného odpočtu je 24 000 Kč.

Například UNIQA pojišťovna od letošního roku nebude toto potvrzení zasílat hromadně poštou. Klienty si rozdělila do 4 skupin podle preferované komunikace.

První skupina preferuje komunikaci přes mobil, a tak jim pojišťovna zašle SMS s informací o tom, že se mohou zaregistrovat do klientského portálu a tam si daňové potvrzení sami stáhnout.

Druhá skupina preferuje komunikaci přes e-mail, a tak jim pojišťovna pošle e-mail s odkazem na nově vytvořenou microsite, která slouží pro generování daňového potvrzení a pro aktualizaci kontaktů. Tam musíte zadat číslo smlouvy a ověřit datum narození. Jakmile aktualizujete nebo potvrdíte své kontaktní údaje, bude vám odeslán e-mail s daňovým potvrzením.

Třetí skupině bude zaslán e-mail s odkazem na zákaznický portál včetně návodu, kde a jak si mohou stáhnout svoje daňové potvrzení na rok 2018.

A poslední skupina, která preferuje klasickou poštovní komunikaci, dostane dopis o tom, že pro vygenerování daňového potvrzení je potřeba navštívit speciální microsite.

Pokud vám vaše zvolená varianta nevyhovuje, můžete se na infolince pojišťovny domluvit na jiné variantě. Ale jen do 28. února 2019.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).