Hlavní navigace

Společnost TaxVision pomůže vyplnit zájemcům první kontrolní hlášení

Sdílet

Gabriela Hájková 11. 2. 2016

Pražská pobočka společnosti TaxVision (Prvního pluku 17/320, Praha 8) bude 22. února odpoledne podnikatelům pomáhat vyplnit jejich první kontrolní hlášení. Jednotlivým klientům se budou poradci věnovat individuálně. Poradíme, jak kontrolní hlášení vyplnit, případně opravíme už vyplněné hlášení. To si mohou podnikatelé přímo při akci elektronicky podat na finanční úřad, popsala Blanka Štarmanová ze společnosti TaxVision.

Pomoc nebude zadarmo, podnikatel za ni zaplatí 500 Kč.

Už ve čtvrtek 25. února je termín pro podání prvního kontrolního hlášení. To musí podávat všechny právnické a fyzické osoby s měsíčním zdaňovacím obdobím. Fyzické osoby se čtvrtletním zdaňovacím obdobím hlášení podávají 25. dubna, informovala zpráva TaxVision o nové povinnosti. U kontrolního hlášení navíc neplatí, že ho podáte pět dnů po termínu ještě bez sankce. Pokud ho odevzdáte 26. února, už to bude za pokutu tisíc korun. Zákon o kontrolním hlášení čeká novelizace. Zmírňovat by se na základě velkých protestů odborné veřejnosti měla zejména výše sankcí. Schválení novely ale nebude tak rychlé, aby se dotklo už prvního kontrolního hlášení, prozatím tedy platí sankce v původním rozsahu, upozornila Štarmanová.

Pokud máte zájem se akcie zúčastnit, zapište se na přesnou hodinu v elektronickém formuláři. Nezapomeňte ale přinést všechny potřebné podklady, jejichž seznam najdete právě u na webu TaxVision u výše zmíněného elektronického formuláře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).