Hlavní navigace

Spojení dvou poradenských firem. Swiss Life kupuje Fincentrum

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 9. 2018

Poradenská společnost Swiss Life kupuje konkurenční Fincentrum, která byla založena v roce 2000, v současnosti má v Česku a na Slovensku více než 2500 poradců a její obrat přesahuje 1,6 miliardy Kč. Cenu transakce společnosti nezveřejnily. Obě společnosti si ponechají své značky, obchodní strukturu a portfolio služeb.

Aktivity společnosti Fincentrum skvěle doplňují nabídku služeb Swiss Life Select. Věříme v naše kvalitní a klientsky orientované modely nezávislého finančního poradenství a jsme přesvědčeni, že společně budeme schopni lépe využít dodatečného tržního potenciálu, říká Nils Frowein, předseda dozorčí rady Swiss Life Select CZ a člen představenstva Swiss Life Group.

Jsem hrdý na to, co společnost Fincentrum dokázala. Za posledních 18 let jsme se stali renomovanou firmou, která akvizicí skupinou Swiss Life vstupuje na mezinárodní trh. Jsem si jistý, že tato událost ještě více posílí naši pozici na trhu, říká Petr Stuchlík, zakladatel a ředitel Fincentra.

Akvizice ještě musí získat potřebná schválení regulačních úřadů. Očekává se, že bude dokončena ve čtvrtém čtvrtletí 2018.

Swiss Life působí kromě Česka například i ve Švýcarsku, Německu nebo Velké Británii. Swiss Life spravuje aktiva v hodnotě 202 miliard švýcarských franků. Skupina zaměstnává přes 7600 osob a více než 4600 finančních poradců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).