Hlavní navigace

Španělská vesnice ví jak na krizi. Pěstováním marihuany

Sdílet

Arsen Lazarevič 2. 3. 2012

Představitelé vesnice Rasquera, čítající 900 obyvatel, se rozhodli vyřešit místní krizi, spočívající ve vysoké nezaměstnanosti a odlivu obyvatel po svém – pěstováním ma­rihuany. Pro přijetí tohoto návrhu hlasovalo ve vesnici 4 ze 7 zastupitelů. 

Půda by se měla pronajmout občanskému sdružení uživatelů mari­huany z Barce­lony – ABCDA, který je údajně připraven do „projektu“ investovat 30 tisíc euro a vytvořit 40 nových pracovních míst. Rostliny by se zde údajně i balily a byly by určeny jen pro členy tohoto sdružení. 

Konzumování (nebo další užívání) mari­huany je ve Španělsku dovoleno jen v malých dávkách. Přísně je však zakázáno ma­rihuanu pěsto­vat, reklamovat nebo distribuovat. Představitel pro „národní plán pro boj s drogami“ se vyjádřil, že budou okamžitě intervenovat, jakmile se zasadí první semeno této rostliny. Projekt podle něj nemá žádnou šanci dosáhnout úspěšně realizace.  

Španělsko je v zoufalé situaci. Společně s Řeckém má největší nezaměstnanost dosahující 23 %. Vládám se nedaří plnit rozpočtové plány a deficit v minulém roce dosáhl 8,5 % HDP. Čtěte také: Zkrachuje Španělsko?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).