Hlavní navigace

Španělská vesnice ví jak na krizi. Pěstováním marihuany

Arsen Lazarevič

Představitelé vesnice Rasquera, čítající 900 obyvatel, se rozhodli vyřešit místní krizi, spočívající ve vysoké nezaměstnanosti a odlivu obyvatel po svém – pěstováním ma­rihuany. Pro přijetí tohoto návrhu hlasovalo ve vesnici 4 ze 7 zastupitelů. 

Půda by se měla pronajmout občanskému sdružení uživatelů mari­huany z Barce­lony – ABCDA, který je údajně připraven do „projektu“ investovat 30 tisíc euro a vytvořit 40 nových pracovních míst. Rostliny by se zde údajně i balily a byly by určeny jen pro členy tohoto sdružení. 

Konzumování (nebo další užívání) mari­huany je ve Španělsku dovoleno jen v malých dávkách. Přísně je však zakázáno ma­rihuanu pěsto­vat, reklamovat nebo distribuovat. Představitel pro „národní plán pro boj s drogami“ se vyjádřil, že budou okamžitě intervenovat, jakmile se zasadí první semeno této rostliny. Projekt podle něj nemá žádnou šanci dosáhnout úspěšně realizace.  

Španělsko je v zoufalé situaci. Společně s Řeckém má největší nezaměstnanost dosahující 23 %. Vládám se nedaří plnit rozpočtové plány a deficit v minulém roce dosáhl 8,5 % HDP. Čtěte také: Zkrachuje Španělsko?

Našli jste v článku chybu?