Hlavní navigace

Sociálně vyloučení z Moravskoslezského kraje se mohou přihlásit na speciální kurz

Sdílet

Gabriela Hájková 20. 4. 2017

Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě chystá projekt „Příležitost dělá zaměstnance“ pro sociálně vyloučené osoby z Moravskoslezského kraje.

Podstatou projektu je individuální a skupinové poradenství pro konkrétního klienta. Během 58 hodin vzdělávání absolvují jeho účastníci motivační kurz, kurz finanční gramotnosti, základy pracovního práva a výuku základních počítačových dovedností. Tyto aktivity pak doplňují rekvalifikační kurzy, pracovní diagnostika s psychologem nebo třeba práce na zkoušku, uvedla vedoucí oddělení projektů EU z Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Lucie Norysová a dodala, že prioritou projektu zůstává najít klientům vhodné zaměstnání.

Poradenství podle ní neobnáší jen čistě nabídku zaměstnání jako takovou. Pracovníci projektu pomáhají řešit klientům i jejich složitou bytovou situaci, výmazy z rejstříků trestů, dokumenty pro úřady nebo i zajištění lékaře. Setkáváme se například s tím, že klienti nemají praktického lékaře a nemá jim tak kdo vyřídit prohlídku při nástupu do zaměstnání nebo pro účely rekvalifikačního kurzu, vysvětluje praxi manažerka projektu Petra Paquet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).