Sociálně vyloučení z Moravskoslezského kraje se mohou přihlásit na speciální kurz

Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě chystá projekt „Příležitost dělá zaměstnance“ pro sociálně vyloučené osoby z Moravskoslezského kraje.

Podstatou projektu je individuální a skupinové poradenství pro konkrétního klienta. Během 58 hodin vzdělávání absolvují jeho účastníci motivační kurz, kurz finanční gramotnosti, základy pracovního práva a výuku základních počítačových dovedností. Tyto aktivity pak doplňují rekvalifikační kurzy, pracovní diagnostika s psychologem nebo třeba práce na zkoušku, uvedla vedoucí oddělení projektů EU z Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Lucie Norysová a dodala, že prioritou projektu zůstává najít klientům vhodné zaměstnání.

Poradenství podle ní neobnáší jen čistě nabídku zaměstnání jako takovou. Pracovníci projektu pomáhají řešit klientům i jejich složitou bytovou situaci, výmazy z rejstříků trestů, dokumenty pro úřady nebo i zajištění lékaře. Setkáváme se například s tím, že klienti nemají praktického lékaře a nemá jim tak kdo vyřídit prohlídku při nástupu do zaměstnání nebo pro účely rekvalifikačního kurzu, vysvětluje praxi manažerka projektu Petra Paquet.

Nejčastější způsoby, jak se otcové snaží vyhnout placení alimentů Klienti ERB bank si ještě nevyzvedli náhrady ve výši 114 milionů korun        
Honzas
Honzas (neregistrovaný) ---.union-trading.cz
21. 4. 2017 6:38 Nový

Aneb získali jsme prachy, které můžem prom*dat !

celé vlákno

Zajímalo by mě, jak se prakticky takové školení projeví. Jestli existuje aspoň jeden "absolvent", který tyto informace zúročí. Informace, které by měli poskytovat především sociální a terénní pracovníci - protože ti znají (měli by znát), individuální problémy. Takhle je to strčení peněz do něčí kapsy za powerpaintatovou prezentaci (a tou si nejsem jist).

Ella
Ella (neregistrovaný) 89.203.221.---
22. 4. 2017 9:26 Nový

Re: Aneb získali jsme prachy, které můžem prom*dat !

celé vlákno

Buďte si jist že využijí : základy pracovního práva a základy práce na počítači. 1/jak dostat plnou nemocenskou=pra­covní úraz např. 2/kde a jak stahovat počítačové hry a hrát hazard