Sobotka: Chceme progresivní zdanění a zrušíme druhý pilíř

Předseda opoziční ČSSD Bohuslav Sobotka zásadně nesouhlasí se zvyšováním daně z přidané hodnoty a žádá podle ČTK zavedení daňové progrese: Naším řešením je stabilizovat příjmy státu obnovením daňové progrese a zvýšením firemních daní. Vyřešení rozpadu výběru daně od živnostníků. Odložení zavedení druhého pilíře penzijní reformy, aby se nezvyšoval už tak vysoká schodek.

Sobotka také řekl, že chce zrušit daňovou reformu této vlády, které podle něj do roku 2015 sníží příjmy veřejného sektoru o 20 miliard korun. V případě volebního vítězství také ČSSD ve vlastní zprávě deklarovala, že hodlá zrušit celý druhý pilíř důchodové reformy.

Fio banka definitivně ruší sběrné účty u ČSOB a KB Nejvyšší soud: Nájemné lze určit také dohodou        
MoB
MoB (neregistrovaný) 93.187.107.---
23. 5. 2012 19:28 Nový

Re: Sobotka: Chceme progresivní zdanění a zrušíme druhý pilíř

Kdyby pan Sobotka uměl počítat, věděl by, že progresivní daně platíme už dnes - díky odečitatelným položkám pak je progrese i zaměřena tam, kde má smysl, třeba na rodiče dětí. Ale to je jim málo, oni prostě tu ruku natáhnou ještě dál. Zajímavé, odstranit plýtvání ve státní správě zase nikdo nechce. Zloději zlodějský...

Fxtrader
Fxtrader (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 5. 2012 6:06 Nový

Sobotka má pravdu,

celé vlákno

progresivní zdanění je cesta k prosperitě a né přenášet daňovou povinnost na spotřebitele ve formě DPH. Zaměstnanci nebudou okrádat nás bohatý, to už tady jednou bylo.

V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
25. 5. 2012 14:34 Nový

Sobotka kecá

celé vlákno

Daň z příjmu je potřeba zrušit úplně! Nezáleží na tom, kdo kolik vydělá, ale kolik spotřebuje. A s tím by skončila i planá diskuse kolem stravenek a dalších výjimek. Progrese by povedla jen ke spekulacím, jak to rozmělnit. Kdo je dost chytrý, aby peníze vydělal, ten si je nenechá vzít od státu.